Zamknij

Będą ograniczenia w handlu? Rząd chce wprowadzić kolejne restrykcje

30.03.2020 10:48
Covid-19. Handel. Możliwe kolejne ograniczenia
fot. Shutterstock/RoMiEg (ilustracyjne)

Politycy mówią jednogłośnie: obowiązujące zakazy to za mało. Ministrowie Jadwiga Emilewicz i Piotr Gliński myślą o kolejnych ograniczeniach m.in. w handlu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus w Polsce doprowadził do zachorowań ponad 1900 osób, z czego ponad 20 osób zmarło. Rząd wprowadził szczególne środki bezpieczeństwa. Chodzi m.in. o zakaz przemieszczania się z wyłączeniem wyjścia do pracy czy na zakupy, zakaz zgromadzeń czy ograniczenie liczby pasażerów w komunikacji miejskiej. Nie każdy jednak dostosowuje się do nowych przepisów, co skłania rządzących do ustanawiania jeszcze surowszego prawa.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zasugerowała w radiowej Trójce, że obecne przepisy są niewystarczające w walce z koronawirusem. Jak mówiła, niewykluczone są dalsze restrykcje w sklepach, miejscach pracy czy w komunikacji miejskiej.

Rozważane jest wprowadzenie ewentualnych dalszych restrykcji, ale zdecyduje o nich minister zdrowia Łukasz Szumowski 

- mówiła Emilewicz

Wskazała, że ewentualne ustanawianie nowych zakazów będzie miało związek z tempem przyrostu nowych zachorowań.

Zobacz także

Podobnego zdania jest wiceminister Piotr Gliński, który w Polsat News mówił o tym, że dotychczas wprowadzone restrykcje mogą być niewystarczające.

Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni 

- powiedział w Polsat News wicepremier Piotr Gliński

Jak podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego, „izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej”. 

Zobacz także

- Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach - powiedział Gliński.

 RadioZET.pl/PAP/Polskie Radio Trójka /Polsat News