Zamknij

Koronawirus. Emerytka wydała swoją trzynastkę dla ratowników

04.04.2020 15:20
Covid-19. Emerytka wydała swoją trzynastkę dla ratowników
fot. Łukasz Gajda/Facebook

Na co można wydać trzynastą emeryturę? Emerytka z Torunia uznała, że najlepiej będzie kupić środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

O sprawie poinformował Łukasz Gajda, ratownik medyczny z Torunia. 

Na Facebooku opisał, jak do Wojewódzkiego Szpitala im. Ludwika Rydygiera w Toruniu na oddział ratunkowy zgłosiła się starsza kobieta.

"Właśnie otrzymałem paczkę od starszej kobiety , która zgłosiła się do SOR (Szpitalny Oddział Ratunkowy - przyp. red.). Po zadaniu pytania "co się stało?", usłyszałem: "nic... przyszłam podzielić się z Wami moja trzynastką". I wręczyła mi karton z produktami zakupionymi w aptece" - napisał ratownik na Facebooku.

Zobacz także

"To już jest paranoja"

Pan Łukasz zamieścił zdjęcia paczki, która otrzymał oraz załączony paragon na kwotę 847,97 zł. Dla porównania - wysokość tegorocznej 13. emerytury na rękę to około 981 zł. 

Emerytka dla personelu szpitala kupiła m.in. jednorazowe rękawiczki, maseczki ochronne i żele do dezynfekcji rak.

Pan Łukasz wskazał również na wysokie ceny środków ochronnych, które kupiła kobieta. "To już jest paranoja. Jak można sprzedawać paczkę rękawiczek nitrylowych za 100 zł?" - podkreślił.

Dodał, że "niestety z tego co wie problem leży u źródła". "Dostawcy szaleją z cenami i robią wszystko co mogą, aby cena była jak najbardziej korzystna dla nich" - przekazał mężczyzna.

"Dziękujemy z całego serca. Życzymy dużo Zdrowia kobiecie o złotym sercu" - podkreślił ratownik.

Zobacz także

RadioZET.pl