Zamknij

Diler narkotykowy zatrzymany, bo prowadził "działalność zbędną" podczas epidemii

03.04.2020 13:36
Covid-19. Diler narkotykowy zatrzymany, bo prowadził "działalność zbędną" podczas epidemii
fot. ESB Professional/Shutterstock (ilustracyjne)

Rozprowadzanie narkotyków nie jest działalnością gospodarczą niezbędną podczas epidemii koronawirusa - uznali kanadyjscy policjanci, którzy zatrzymali 29-letniego dilera w mieście Hamilton (prowincja Ontario).

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała telewizja Global News, kanadyjskie prowincje określały w minionych tygodniach, co jest działalnością „niezbędną”. Na tej podstawie wiele firm musiało wstrzymać działalność.

Jak w ostatnich dniach podawały lokalne media, policja w mieście Hamilton, na południowy zachód od Toronto, zauważyła pod koniec ubiegłego tygodnia młodego mężczyznę prowadzącego samochód na jednej z głównych ulic miasta i często zatrzymującego się na chwilę.

Diler zatrzymany przez kanadyjską policję

Zobacz także

Mężczyzna został aresztowany. W jego samochodzie znaleziono kokainę wartą prawie 3,5 tys. CAD (ponad 10 tys. zł) i ok. 6 tys. CAD (prawie 18 tys. zł) w gotówce.

Dilerowi postawiono zarzuty handlu narkotykami, ale dodatkowo będzie odpowiadał za naruszenie przepisów określających, co jest działalnością niezbędną podczas pandemii koronawirusa.

23 marca premier prowincji Ontario Doug Ford zarządził zamknięcie wszystkich firm, które nie są niezbędne. Poza karą za handel narkotykami, za naruszenie rozporządzenia dilerowi grozi dodatkowo kara 750 CAD (ponad 2,2 tys. zł).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Global News