Zamknij

Darmowe taksówki dla medyków. Ruszyła akcja #TaxiDlaZdrowia

25.03.2020 09:32
Covid-19. Darmowe taksówki dla lekarzy i pielęgniarek
fot. Shutterstock/Montree studio (ilustracyjne)

Pracownicy szpitali i laboratoriów w czasie epidemii koronawirusa mogą liczyć na darmowe przejazdy taksówką w ramach akcji #TaxiDlaZdrowia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Medycy w Warszawie, Krakowie, Trójmieście i we Wrocławiu skorzystają z darmowego transportu do pracy. FREE NOW, platforma do zamawiania przejazdów, udostępni w aplikacji usługę "Dla zdrowia” dedykowaną pracownikom szpitali i laboratoriów w największych miastach w Polsce, dzięki której będą mogli darmowo przemieszczać do pracy.

Naszą akcją chcemy wyrazić szczególne uznanie dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy z każdym dniem stają do wielogodzinnej i trudnej walki z pandemią koronawirusa. Chcemy ułatwić Wam codzienne dojazdy, tym samym uwalniając od konieczności przemieszczania się komunikacją zbiorową, w zamian proponując wygodny przejazd taksówką

– informuje firma

FREE NOW pokryje koszty przejazdów medyków do pracy. Jak skorzystać z takiego transportu? FREE NOW wyjaśniła, że pracownik szpitala lub laboratorium, który chciałby skorzystać z darmowych przejazdów, powinien zgłosić się na adres: dlazdrowia@free-now.com. Po przejściu weryfikacji, otrzyma dostęp do specjalnego konta w aplikacji FREE NOW, z którego będzie mógł zamawiać bezpłatne przejazdy.

Jak zaznaczał w komunikacie dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce Krzysztof Urban, „taksówka od zawsze jest wsparciem w nagłych sytuacjach, w obecnej sytuacji chcemy wesprzeć tych, którzy muszą dotrzeć do pracy, aby nieść pomoc innym”.

Firma zapewnia, że kierowcy taksówek zostali poinformowani o niezbędnych środkach ochrony i bezpieczeństwa przed zakażeniem koronawirusem, a także konieczności dezynfekcji auta i pozostania w domu w razie choroby. W samochodach zainstalowano specjalne przesłony oddzielające kierowcę od pasażera.

Koronawirus w Polsce

W Polsce odnotowano już ponad 900 przypadków zakażenia koranawirusem. Rząd poza zamknięciem szkół, zakazem zgromadzeń i ograniczeniem działalności sklepów wprowadził kolejne restrykcje. Rząd wprowadził ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP