Zamknij

Francja. 65 tysięcy pracowników z premią za pracę w czasie epidemii

23.03.2020 13:01
Covid-19. Carrefour, Auchan i Intermarche wypłacą premie pracownikom
fot. Shutterstock/Daniel Ferrer Paez (ilustracyjne)

Carrefour, Intermarché i Auchan we Francji wypłacą swoim pracownikom po 1000 euro. Premię ma dostać ponad 65 tysięcy osób.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire wezwał przedsiębiorców do wypłacenia premii pracownikom handlu. Mówił o specjalnym, wolnym od podatku dodatku dla pracowników sklepów, którzy „mieli odwagę pójść do pracy mimo epidemii koronawirusa”.

W niedzielę Auchan, Intermarché i Carrefour ogłosili, że taka premia trafi do 65 tysięcy pracowników. Chodzi zarówno o kasjerów, jak i magazynierów – poinformował dziennik Le Figaro.

Zobacz także

Jak podkreślił w komunikacie Edgard Bonte, dyrektor generalny Auchan, premia w wysokości 1000 euro to wyraz uznania za mobilizację w służbie klientom w czasach koronawirusa.

Gazeta dodaje, że pracownicy największych sieci handlowych we Francji zostali poddany rygorystycznym testom a same sklepy zadbały o odpowiednie warunki sanitarne.

Polscy pracownicy marketów też mogą liczyć na premię w związku z pracą w czasie epidemii koronawirusa. Jak podał portal Bankier.pl, pracownicy sieci Aldi i Kaufland mogą liczyć do 1000 zł dodatku za pracę podczas stanu zagrożenia epidemicznego. Za tydzień pracy w Biedronce pracownicy mieli otrzymać 300 złotych. W Lidlu zaś wprowadzono premie wielkanocne w wysokości 300-450 złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/Le Figaro