Zamknij

Koronawirus. Będzie więcej klientów w sklepach Biedronka

04.04.2020 14:52
Covid-19. Biedronka zwiększy liczbę kas i klientów w sklepach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Sieci handlowe, na przykład Biedronka, mają udostępniać w swoich sklepach mobilne kasy, aby w ten sposób zwiększyć liczbę klientów podczas stanu epidemii - podał serwis Wrocław.naszemiasto.pl. Do sprawy odniósł się minister zdrowia Łukasz Sumowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Od początku kwietnia handlowcy muszą liczyć się z kolejnymi restrykcjami, które wprowadził rząd z powodu epidemii koronawirusa.

Jednocześnie w sklepach może przebywać trzech klientów na jedną kasę. Ponadto w godz. 10-12 zakupy mogą robić tylko osoby w wieku powyżej 65. roku życia.

W sklepach, marketach i innych punktach handlowych również mają być dostępne środki ochrony osobistej, jak płyny dezynfekcyjne do rak czy rękawiczki jednorazowe.

Zobacz także

Biedronka obchodzi rządowe limity?

Tymczasem jak podał portal Wrocław.naszemiasto.pl, w sklepach sieci Biedronka mają pojawić się mobilne kasy sklepowe. Powodem jest zwiększenie limitu klientów, którzy mogą jednorazowo robić zakupy. Według portalu w czwartek menadżerowie sklepów otrzymali polecenie, aby takie kasy pojawiły się w marketach i mają być uzupełnione do końca weekendu (czyli 5 kwietnia). 

Co więcej - kasy mają nie być podłączone do prądu i gotowe do wykonywania transakcji. Chodzi o to, aby przez samą ich obecność była szansa na obsługę większej liczby klientów.

O tym, jak może wyglądać "podłączenie" nowych kas sklepowych w Biedronce, pokazała na zdjęciach pani Julia z Poznania. Do naszej redakcji wysłała zdjęcie kasy fiskalnej, którą niepodłączoną ustawiono wewnątrz marketu w wózku sklepowym.

Biedronka z kasą fiskalną
fot. Radio ZET

Portal powołał się na wypowiedź Arkadiusza Mierzwy, dyrektor komunikacji Biedronki.

Zobacz także

Przekonywał on, że takie rozwiązanie to sprawi, że klienci będą szybciej obsługiwani. W jego ocenie mobilne kasy na pewno nie będą atrapami. Twierdzi, że osoba, która wysłała mejla z centrali nieprecyzyjnie wyjaśniła o co chodzi w całej akcji. Mierzwa zapewnia, że kasy mają normalnie działać.

"Chcemy chronić ludzkie życie"

O komentarz do montowania mobilnych kas w sklepach, aby zwiększyć liczbę klientów, został zapytany minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wiemy, że te obostrzenia nie są dlatego, że chcemy czego zakazywać, tylko dlatego, że chcemy chronić życie ludzkie. W związku z tym jeśli będą takie sytuacje to będziemy na to reagowali. Natomiast analizujemy całą sytuację epidemiczną i mobilność Polaków

Łukasz Szumowski

- Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej - zapowiedział minister zdrowia.

RadioZET.pl/Wroclaw.naszemiasto.pl