Zamknij

Koronawirus. Biedronka zamyka wszystkie sklepy na godzinę

25.03.2020 09:02
Covid-19. Biedronka zamknie na godzinę swoje markety. Dlaczego?
fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka na godzinę w ciągu dnia zamknie wszystkie sklepy dla klientów. Powodem są względy bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Stan epidemii z powodu koronawirusa wprowadził ograniczenia w działalności galerii handlowych, ale markety i sklepy spożywcze pozostają otwarte. 

Mimo to sieć Biedronka zdecydowała o wprowadzeniu kolejnych ograniczeń w dostępie do dyskontów sieci - podał portal Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

Już wcześniej ograniczono pracę w sklepach Biedronki. Od ponad tygodnia są one czynne w godzinach od 8 do 20

Biedronka zamknie markety na godzinę

Do tego doszło wprowadzenie godziny technicznej. Pomiędzy godz. 13:30 a 14:30 dyskonty będą nieczynne dla klientów.

Dlaczego? Powodem jest bezpieczeństwo pracowników, którzy przychodzą do pracy na dwie zmiany. Podczas przerwy technicznej będzie możliwe bezpieczne wymienienie ekip z porannej i popołudniowej zmiany.

Zobacz także

W ten sposób sieć - należąca do portugalskiej spółki Jeronimo Martins - chce zminimalizować ryzyko, aby pracownicy obu zmian nie mieli ze sobą bezpośrednich kontaktów.

Klienci dyskontów dowiedzą się o zmianach z plakatach w sklepach oraz za pomocą SMS-ów, jeśli są w programie lojalnościowym Moja Biedronka.

Wcześniej Biedronka poinformowała o zastosowaniu się do zaleceń Sanepidu i resortu rozwoju w sprawie zapewnienie bezpieczeństwa w handlu.

W marketach pojawiły się podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów, a przy kasach pojawią się nawilżane chusteczki Dada. Przy kasach taśmami wyznaczono strefy oddzielające o metr kolejnych klientów.

Z kolei w tym tygodniu wprowadzono pierwszeństwo wejścia seniorów do sklepu w pierwszej godzinie od otwarcia placówki. Również po poproszeniu seniorzy mogą w pierwszej kolejności być obsłużeni przy kasach. 

Biedronka w całej Polsce prowadzi ponad 3 tys. sklepów i zatrudnia prawie 70 tys. pracowników.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl