Zamknij

Koronawirus. Biedronka dowiezie zakupy do seniorów

30.03.2020 13:05
Covid-19. Biedronka z dostawą zakupów dla seniorów
fot. Lisa-S/Shutterstock (ilustracyjne)

Biedronka za pomocą sieci wolontariuszy będzie dostarczać seniorom zakupy do domów. Ma to pomóc uniknąć starszym zagrożenia podczas epidemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory zaraziło się w Polsce 1905 osób (w tym 26 zmarło), najbardziej zagraża osobom starszym. To seniorzy wraz z osobami z innymi chorobami przewlekłymi i upośledzoną odpornością mają być najbardziej podatni na wirus SARS-CoV-2 i chorobę Covid-19.

Na przeciw potrzebom seniorów wyszła sieć handlowa Biedronka, która prowadzi w całej Polsce ponad 3 tys. sklepów.

Zobacz także

Zakupy z Biedronki do domów seniorów

Od wtorku, 24 marca, w dyskontach dostępne są specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze.

Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce. Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem biura obsługi klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00.

Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na stronie biedronka.pl. W ten sposób sieć handlowa stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc.

Biedronka pomaga seniorom
fot. Biedronka

Zobacz także

Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu „Czas na pomaganie seniorom 65+”.

Wszyscy starsi, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także z nowej karty. Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce. Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

- Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi - podkreśliła Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami

Katarzyna Scheer

Seniorzy z pierwszeństwem w Biedronce

Biedronka już wcześniej wprowadziła limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w sklepach – limity są związane z wielkością danej placówki. 

Ponadto osoby starsze w pierwszej godzinie funkcjonowania sklepu, będą mogły wejść do niego jako pierwsze. Wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie.

Biedronka pomaga seniorom
fot. Biedronka

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe