Zamknij

Biedronka dla seniorów. Jako pierwsi wejdą do marketów

24.03.2020 07:40
Covid-19. Biedronka wpuści seniorów pierwszych do sklepu
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Pierwszeństwo wejścia do marketu i w obsłudze przy kasach sklepowych - takie zmiany dla seniorów wprowadziła sieć Biedronka. Ponadto w dyskontach dostępna jest specjalna karta, za pomocą której zakupy dla osób starszych mogą zrobić wolontariusze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory zaraziło się w Polsce 749 osób (stan na poranek 24 marca), spowodował wprowadzenie stanu epidemii na terenie całego kraju. Szczególnie narażone są osoby starsze, które według zaleceń władz powinny pozostać w domach. 

Ułatwienia dla seniorów wprowadziła sieć sklepów Biedronka w ramach akcji "Czas na pomaganie seniorom 65 plus".

Zobacz także

Wolontariusze zrobią za seniorów zakupy

Od wtorku, 24 marca, w sklepach sieci zostaną umieszczone specjalne skrzynki i gotowe do wypełnienia proste formularze. Każdy senior, który potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów, a także każda osoba gotowa pomagać, może wypełnić taki formularz i zostawić w skrzynce.

Obie grupy mogą też się zgłosić za pośrednictwem biura obsługi klienta sieci Biedronka dzwoniąc pod numer 22 205 33 00. Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na stronie internetowej www.biedronka.pl.

"W ten sposób Biedronka stanie się łącznikiem między potrzebującymi seniorami i osobami, które mieszkają w ich sąsiedztwie i chcą nieść pomoc. Sieć planuje również współpracę z innymi organizacjami, które są gotowe pomagać seniorom w zakupach, tak by jak najwięcej osób miało zapewnioną tę możliwość" - napisano w komunikacie sieci.

Zobacz także

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty programu "Czas na pomaganie seniorom 65 plus".

Wszyscy seniorzy, którzy mają aktywną kartę Moja Biedronka, mają możliwość otrzymania także karty "Czas na pomaganie seniorom 65 plus". Przekażą ją następnie wolontariuszowi, który będzie nią płacić za ich zakupy w Biedronce.

Senior dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę – za pierwsze i kolejne zakupy – z powrotem na kartę w dowolnym sklepie Biedronka.

Biedronka pomaga seniorom

Starsi z pierwszeństwem w Biedronce

Dla bezpieczeństwa klientów Biedronka już wcześniej wprowadziła limity osób, które mogą jednocześnie przebywać w dyskontach. Te limity są związane z wielkością danej placówki.

Po zmianach osoby starsze w pierwszej godzinie po otwarciu sklepu, będą mogły wejść do niego jako pierwsze. "Wszystko po to, by przebywały w sklepie jak najkrócej i były przez to jak najmniej narażone na zachorowanie" - podała w komunikacie sieć handlowa.

Zobacz także

Ponadto na prośbę seniora pozostali klienci będą proszeni o przepuszczenie osoby starszej w kolejce.

- Seniorzy są szczególni narażeni na konsekwencje koronawirusa i zaleca się im, by unikali miejsc pełnych ludzi. W zakupach powinni ich więc wspierać bliscy, sąsiedzi lub właśnie wolontariusze. Dlatego chcemy pomóc łączyć osoby gotowe nieść pomoc z potrzebującymi seniorami - podkreśliła Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Jeśli jednak starsza osoba zdecyduje się przyjść do Biedronki, zapraszamy ją w pierwszej godzinie funkcjonowania placówki – skorzysta wtedy z pierwszeństwa wejścia do sklepu. To ważne, byśmy wszyscy w tej nowej sytuacji zatroszczyli się o osoby starsze. Wykażmy się wrażliwością i wyrozumiałością, pomóżmy im w codziennych czynnościach takich jak zakupy

Katarzyna Scheer

Sieć Biedronka, która należy do portugalskiej spółki Jeronimo Martins, w całej Polsce prowadzi ponad 3 tys. sklepów i zatrudnia prawie 70 tys. osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe