Zamknij

Koronawirus. Auchan i Tesco wypłacą premie pracownikom

25.03.2020 15:11
Covid-19. Auchan i Tesco wypłacą premie pracownikom
fot. Guillaume Garin/Shutterstock (ilustracyjne)

Auchan i Tesco wypłacą dodatkowe premie dla kadr za pracę podczas stanu epidemii. Sieci handlowe dołączyły do listy sklepów, które postanowiły wyróżnić swoich pracowników.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, którym do tej pory w Polsce zaraziło się 957 osób (stan na popołudnie 25 marca), spowodował znacznie większe zainteresowanie klientów zakupami w rożnych sieciach marketów.

Pracownicy handlu to jedna z grup zawodowych najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo zakażenia się wirusem SARS-CoV-2. Część sieci marketów, jak Biedronka i Lidl, zdecydowały o wypłacie dodatkowych premii dla kasjerów i kadr zaopatrzenia za pracę podczas epidemii koronawirusa.

Zobacz także

Premie dla pracowników Auchan i Tesco

Do tej listy dołączył Auchan oraz Tesco.

Jak podał portal Dlahandlu.pl, zarząd spółki Auchan Retail Polska podjął decyzją o przyznaniu 500-złotowej premii dla pracowników za dyżury podczas stanu epidemii. - Przeżywamy bezprecedensowy kryzys, a zaangażowanie naszych pracowników jest wyjątkowe - podkreślił Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska, cytowany przez Dlahandlu.pl.

Premia w wysokości 500 złotych, to sposób wyrażenia uznania za jakość zaangażowania i mobilizacji w służbie polskim klientom i mieszkańcom. Będziemy nadal zaopatrywać nasze sklepy, ale naszym priorytetem jest oczywiście zapewnienie bezpieczeństwa i zdrowia naszych zespołów i naszych klientów

Gérard Gallet

Zobacz także

O dodatku dla pracowników w Tesco poinformowali związkowcy z tej sieci handlowej. Pracodawca w porozumieniu z NSZZ "Solidarność" zdecydował o wypłacie specjalnej nagrody w wysokości 500 zł brutto, dla wszystkich tych, którzy w marcu przepracowali przynajmniej 165 godzin (również pracujących na umowę zlecenie).

Co z pracownicy, którzy przepracowali mniej niż 165 godzin? Otrzymają oni nagrodę obliczoną proporcjonalnie. Nagroda na podobnych zasadach zostanie przyznana za pracę w kwietniu - podał portal Dlahandlu.pl.

Jak podkreślił Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska, "każdego dnia tysiące naszych kolegów i koleżanek pracuje, by zapewnić Polakom dostęp do żywności i innych niezbędnych produktów".

Jestem niezmiernie dumny ze sposobu, w jaki koleżanki i koledzy w Tesco działają w tych wyjątkowych okolicznościach. Wszyscy zasługują na uznanie, a szczególnie chciałbym podziękować osobom pracującym w sklepach i centrach dystrybucji

Martin Behan

Auchan i Tesco zapewniły również o zastosowaniu środków bezpieczeństwa w celu zapobiegnięciu kolejnym zakażeniom koronawirusem. Wśród nich zachowanie 1,5 metra odległości od innych osób, płyty z pleksi przy kasach czy dostąpienie środków ochronnych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl