Zamknij

Koronawirus. 500 plus i 13. emerytury będą wypłacane w terminie?

30.03.2020 09:23
Covid-19. 500 plus i 13. emerytury będą wypłacane w terminie?
fot. Adam Guz/KPRM

Marlena Maląg - minister rodziny, pracy i polityki społecznej - odniosła się do bezpieczeństwa wypłaty świadczeń podczas epidemii koronawirusa. Zapewniła, że pieniądze z 500 plus czy trzynasta emerytura trafią do rąk Polaków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Minister Maląg w radiowej Jedynce kolejny raz zapewniła, że nie jest zagrożona wypłata świadczeń z programów realizowanych przez rząd.

W żaden sposób świadczenia, które do tej pory były przyznane, a więc zarówno Rodzina 500 plus, Dobry start, trzynasta emerytura czy już zwaloryzowane świadczenia emerytalno-rentowe nie są zagrożone

Marlena Maląg

Zdaniem minister budżet państwa na ten rok był zrównoważony i zabezpieczał środki na te wydatki. - Dbamy o rodziny i seniorów. Wiemy też, że pracownicy i gospodarka potrzebują silnego strumienia środków. Te zapewnia tarcza antykryzysowa - dodała.

Zobacz także

Kiedy pomoc w ramach tarczy antykryzysowej?

Podkreśliła, że wsparcie zaproponowane w tarczy antykryzysowej powinno być zaakceptowane ponad podziałami.

Oczywiście w tej tarczy będziemy jeszcze wprowadzali zmiany, obserwując to, co się dzieje na rynku pracy, w gospodarce. Bo przede wszystkim zależy nam na tym, aby były wypłacane wynagrodzenia i aby gospodarka po okresie pandemii mogła intensywnie ruszyć

Marlena Maląg

Wskazała, że z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych przez wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy będą realizowane zadania dla pracodawców.

Zobacz także

- Już dziś chciałabym bardzo zaapelować do pracowników tych urzędów, abyśmy razem, dla dobra wspólnego zrealizowali te zadania - zaapelowała Maląg.

Podkreśliła, że przysługujące środki powinny jak najszybciej trafić do pracodawców, aby mogli oni wypłacić wynagrodzenie pracownikom.

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

W poniedziałek uchwalonymi przez Sejm zmianami w prawie zajmie się Senat.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP