Zamknij

Plan na uratowanie polskich firm? Inwestycje w chiński rynek

01.04.2020 14:52
Covid-19 a działalność gospodarcza. Eksperci: eksport do Chin powróci
fot. Shutterstock/yurchello108 (ilustracyjne)

Ratunkiem dla polskich firm w obliczu epidemii koronawirusa może być azjatycki rynek zbytu – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

„Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji”- pisze środowy "Puls Biznesu".

Polskie firmy odnotowują starty finansowe przez zerwane łańcuchy dostaw czy utratę nabywców. Przedsiębiorcy podstawieni pod ścianą zmuszeni są zawiesić produkcję i wstrzymać biznes, a w najgorszym wypadku – zawiesić lub zamknąć działalność.

Zobacz także

Ratunkiem dla niektórych eksporterów może być rynek chiński. „Puls Biznesu” zaznacza, że w dużych chińskich miastach, jak Szanghaj i Pekin, życie wraca do normy, a większość firm wznowiła działalność.

Chińscy importerzy odzywają się ponownie do polskich dostawców, proszą o wycenę towarów, mają kolejne zamówienia 

- mówi dziennikowi dr Andrzej Juchniewicz, szef zagranicznego biura handlowego w Szanghaju, należącego do sieci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu

Jak czytamy w gazecie, potencjalnie dużym popytem cieszą się importowane artykuły spożywcze. Jak twierdzi w rozmowie z dziennikiem Juchniewicz, w chińskie firmy poszukują m.in. producentów artykułów mleczarskich. Ekspert widzi w tym nadzieję na rozwój polskiego biznesu.

Zobacz także

Według gazety w Chinach jest też potencjał dla polskich firm kosmetycznych. Zdaniem eksperta z PAIH, produkty kosmetyczne z Polski są w coraz większym stopniu rozpoznawalne w Chinach.

RadioZET.pl/PAP/”Puls Biznesu”