Zamknij

Ceny paliw w dół. Benzyna 95 poniżej 4 złotych za litr

22.04.2020 19:48
Covid-19 a ceny paliw. Benzyna 95 poniżej 4 złotych za litr
fot. Marcin Kaminski/East News

Epidemia koronawirusa niezmiennie przynosi spadki cen paliw. Benzyna 95 kosztuje już tyle samo, co w rekordowym 2016 roku – podał serwis e-petrol.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku
Pandemia koronawirusa namieszała na rynku ropy, której cena jest dziś wyjątkowo niewielka. Ponadto wirus przyczynił się do spadku popytu na paliwo. To spowodowane jest zawieszeniem lotów, wstrzymaniem rynku i obostrzeniami, przez które często nie wychodzimy z domów.

Niewielkie zapotrzebowanie na paliwo już odbiło się na cenach na stacjach. Średnia ogólnopolska cena litra benzyny 95 spadła poniżej 4 złotych, czyli do poziomu z lutego 2016 roku - podał portal e-petrol.pl.

Zobacz także

Wówczas za litr benzyny 95 trzeba było zapłacić średnio 3,99 zł. Dziś cena benzyny obniżyła się o 3 grosze na litrze. O 2 grosze potaniała także benzyna 98, oferowana na stacjach przeciętnie po 4,39 zł za litr.

Największe spadki odnotowała cena oleju napędowego, który jest o 6 groszy tańszy niż tydzień temu i kosztuje 4,11 zł za litr. W przypadku autogazu obniżka wyniosła 4 grosze, a jego średnia cena to dziś 1,79 zł - tyle samo ile we wrześniu 2015 roku.

Zobacz także

Eksperci odnotowali, że najwięcej za litr benzyny 95 zapłacimy w województwie zachodniopomorskim - 4,16 zł. W regionie tym e-petrol.pl notuje także najwyższe ceny benzyny 98, oleju napędowego i autogazu.

Analitycy z e-petrol prognozują dalsze spadki cen. Jak czytamy w raporcie, nie będą one jednak tak wyraźne jak na początku epidemii.

RadioZET.pl/PAP