Zamknij

Premier o Centralnym Porcie Komunikacyjnym: nie zawieszamy prac

22.04.2020 09:40
Covid-19 a Centralny Port Komunikacyjny. Premier: nie zawieszamy prac
fot. Shutterstock

Czy epidemia koronawirusa zablokuje budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego? Jest komentarz premiera Mateusza Morawieckiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że mimo pandemii budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie realizowana. Jak dodał, tego typu inwestycje publiczne, to część rządowego planu wychodzenia z kryzysu.

- Filar piąty tarczy antykryzysowej obejmuje dodatkowe środki na cele inwestycji publicznych. To dla mnie bardzo ważna część planu wychodzenia z kryzysu – zaznaczył premier w odpowiedzi na pytania internautów w ramach sesji Q&A.

Zdaniem Morawieckiego czas epidemii to szansa dla inwestycji publicznych. Jak mówił, działalność sektora prywatnego „przygasa” i lukę tę wypełniają inwestycje państwowe.

Dlatego też Centralny Port Komunikacyjny i wiele innych inwestycji będziemy starali się kontynuować oraz inicjować nowe 

- zadeklarował szef rządu

Premier jest zdania, że inwestycje publiczne mają dziś za zadanie kompensować ubytki w prywatnych programach inwestycyjnych.

Zobacz także

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 kilometrów na zachód od Warszawy, na obszarze około 3000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w ramach pierwszego etapu będzie w stanie obsługiwać 45 milionów pasażerów rocznie.

Zgodnie z zapowiedziami, sam port powinien być zbudowany do końca 2027 roku.

RadioZET.pl/PAP