Zamknij

Coraz więcej pieniędzy z Polski wysyłanych jest na Wschód

Olga Papiernik
17.03.2018 13:31
transfer pieniedzy
fot. East News

Polska była uważana za rynek odbiorcy, czyli więcej przekazów pieniężnych było nadawanych do naszego kraju niż wysyłanych za granicę. Napływ migrantów zarobkowych, zwłaszcza z Ukrainy, spowodował systematyczny, dwucyfrowy wzrost wysyłek rok do roku. Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi skłoniły Bank Pocztowy, Pocztę Polską i MoneyGram do uruchomienia wysyłek w 4,7 tys. placówkach pocztowych.

W ramach oferty przygotowanej przez Bank Pocztowy, obywatele Ukrainy będą mogli na preferencyjnych warunkach cenowych wysyłać pieniądze na Ukrainę wygodnym przekazem MoneyGram z konta bankowego.

- Spodziewamy się, że w 2020 roku liczba takich transakcji przekroczy 100 tysięcy, to pokazuje realne możliwości, jakie są przed tą usługą - mówi Robert Kuraszkiewicz, Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego. - Już dziś nasza oferta dla tej grupy klientów dostępna jest w języku ukraińskim, ograniczyliśmy do jednego liczbę dokumentów wymaganych do otwarcia konta, udostępniliśmy dedykowany obsłudze w języku ukraińskim numer Contact Centre, a wkrótce w wybranych placówkach pojawią się znający także ten język doradcy klientów.

Jest to tylko część dużej ofensywy: Poczta Polska, Bank Pocztowy i MoneyGram, globalna firma specjalizująca się w przekazach pieniężnych uruchomiły usługę wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych do ponad 200 krajów na świecie. Tym samym Grupa Poczty Polskiej stała się największym pod względem dostępności agentem MoneyGram w Polsce. W ciągu zaledwie kilku minut środki wysłane w gotówce lub z placówki Poczty Polskiej można odebrać w kraju przeznaczenia, w jednym z 350 tys. punktów MoneyGram. Usługa pozwala także na wysłanie pieniędzy w placówce z rachunku bankowego prowadzonego w Banku Pocztowym.

- W przypadku usługi dla mieszkańców Ukrainy posiadacz konta w Banku Pocztowym będzie płacił 10 zł za transfer - wyjaśnia wiceprezes R.Kuraszkiewicz.

Zobacz także

MarketNews24/OP