Zamknij

Polskie lotniska obsługują coraz więcej pasażerów, w tym roku może to być, aż 45 mln ludzi

Olga Papiernik
10.07.2018 09:58
Krakow Airport w Balicach. Plyta lotniskowa, terminal,odloty i przyloty samolotow N/z Samolot linii Helvetic Airways na plycie lotniskowej
fot. MAREK LASYK/East News

Polska wciąż jest najszybciej rosnącym rynkiem lotniczym w Europie. Według bardzo ostrożnych prognoz na naszych lotniskach odprawi się w tym roku ponad 45 mln pasażerów - 5 mln więcej niż w 2017 roku - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Oznacza to wzrost liczby podróżnych w skali roku o ponad 10 proc. przy średniej dla Europy 7 proc.

Zagłosuj

Czy lubisz latać samolotami?

Liczba głosów:

Największym portem pozostaje Lotnisko Chopina w Warszawie, które obsłuży w tym roku ponad 16 mln podróżnych. W ten sposób stołeczne lotnisko niebezpiecznie zbliży się do granicy przepustowości wynoszącej 20 mln. Najszybciej rośnie jednak port w Katowicach, który zanotował wzrost o 46,7 proc. w porównaniu z I połową 2017 r.

Jak podaje gazeta, coraz lepiej radzą sobie również te najmniejsze polskie lotniska. Dla Bydgoszczy czerwiec 2018 z 43,3 tys. odprawionych pasażerów był najlepszym miesiącem w historii. Do wzrostu po minimalnym spadku w I kwartale powrócił także najmłodszy polski port - Olsztyn Mazury i rozwija się zgodnie z prognozami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Rz/PAP/OP