Zamknij

Coca Cola otworzyła nowy magazyn w Radzyminie za 24 mln zł

Olga Papiernik
05.12.2017 17:11
Coca Cola otworzyła nowy magazyn w Radzyminie za 24 mln zł
fot. East News

Coca-Cola HBC Polska otworzyła w zakładzie produkcyjnym w Radzyminie swój najnowszy magazyn. Inwestycja o powierzchni 3800 m2 warta jest blisko 24 mln zł.

"Nowy magazyn ma pojemność do 7500 palet, które będą automatycznie transportowane zarówno z działu produkcji, jak również z w pełni zautomatyzowanego magazynu 'A', otwartego przez Coca-Cola HBC Polska 3,5 roku temu. Załadunek na regały nowego magazynu będzie odbywał się manualnie" - czytamy w komunikacie.

Budowa nowego magazynu została zrealizowana w ramach projektu, który zakładał m.in. wprowadzenie nowego asortymentu do produkcji w Radzyminie oraz Krakowie, jak również przejęcie produkcji na rynek krajów bałtyckich.

- Bardzo nas cieszy, że możemy otworzyć w Polsce kolejną inwestycję. Szczególnie ważne jest, że ten nowy magazyn otwieramy tu, w Radzyminie, gdzie ponad 25 lat temu powstała jedna z pierwszych naszych fabryk w Polsce - powiedział prezes Coca-Cola HBC Polska Nikos Kalaitzidakis.

 - System Coca-Cola, którego jako Coca-Cola HBC Polska jesteśmy częścią, od ćwierć wieku wnosi wkład w polską gospodarkę. Tylko od 2012 roku zainwestowaliśmy w kraju 435 mln zł. - dodał prezes.

Działający od 1992 r. radzymiński zakład Coca-Cola HBC Polska odpowiada za produkcję ponad połowy wyrobów z portfela Coca-Cola na polskim rynku, ale też wytwarza szeroki asortyment na eksport, np. do krajów bałtyckich. Jest on również 3 największą fabryką z 56 zakładów Grupy Coca-Cola Hellenic. Zatrudnia 259 osób, zajmuje obszar prawie 14 hektarów i posiada 7 linii produkcyjnych, z których średnio schodzi dziennie 1,5 mln litrów napojów. Dwie z tych linii to tak zwane linie aseptyczne, gdzie wytwarzane są soki i herbaty mrożone. W zakładzie produkowane są takie napoje, jak Coca-Cola, Coca-Cola Zero, Cherry Coke, Fanta, Sprite, Kinley Tonic, Cappy, Burn i Powerade, podano dalej w komunikacie.

Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych i zatrudniają prawie 2200 pracowników, choć pośrednio system Coca-Cola wspiera 15 230 miejsc pracy. Wkład systemu Coca-Cola w polską gospodarkę to 2,6 mld zł (0,14% PKB), a wpłaty do budżetu to ok. 1,2 mld zł podatków, w tym 654 mln zł VAT. 94% produktów Coca-Cola na polskim rynku zostało wyprodukowanych w Polsce, podkreślono także.

Coca-Cola HBC Polska jest częścią Coca-Cola Hellenic Bottling Company, jednego z największych na świecie i największego w Europie rozlewcy napojów The Coca-Cola Company. Grupa Coca-Cola HBC działa w 28 krajach i obsługuje ponad 590 mln konsumentów.

Coca-Cola HBC Polska posiada 3 zakłady w Polsce: w Radzyminie (gmina Radzymin), w Tyliczu (gmina Krynica Zdrój) oraz Staniątkach (gmina Niepołomnice) oraz 13 centrów dystrybucyjnych.

ISBnews/OP