Zamknij

Benzyna znów kosztuje ponad 4 złote. To koniec obniżek?

22.05.2020 14:09
Ceny paliw w maju. Benzyna znów powyżej 4 złotych za litr
fot. Shutterstock/Supawadee56 (ilustarcyjne)

Złe wiadomości dla kierowców z rynku ropy. Kryzys wywołany epidemią koronawirusa początkowo sprawił, że ceny paliw spadły poniżej 4 złotych za litr. Dziś jednak na stacjach zapłacimy więcej.

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa sprawił, że loty zostały wstrzymane, kierowcy rzadziej wyjeżdżali na ulice a popyt na paliwa spadł. W efekcie ceny paliwa były rekordowo niskie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ceny na stacjach paliw wracają do poziomu sprzed epidemii. Analitycy z portalu BM Reflex wskazują, że za litr benzyny znów trzeba zapłacić ponad 4 złote.

Podwyżki na stacjach paliw

Benzyna jest droższa, a kierowcy powinni oczekiwać dalszych podwyżek. Analitycy z portalu e-petrol tłumaczą, że to efekt odmrażania gospodarki. Rośnie zapotrzebowanie na paliwo, a większy popyt oznacza możliwość zwyżki cen.

Zobacz także

Według prognoz na najbliższe dni, średnia cena benzyny Pb98 ulokuje się na poziomie 4,32-4,44 zł za litr,  a 95-ka kosztować może od 3,97 do 4,12 zł za litr.

Cena oleju napędowego skoczy od 3,99 do 4,12 za litr. Analitycy prognozują, że nie będzie także obniżek cen autogazu, a średnia cena tego paliwa wyniesie od 1,69 do 1,78 zł litr.

Więcej trzeba zapłacić także za ropę. Według BM Reflex, cena ropy Brent to 36 dolarów za baryłkę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

RadioZET.pl/PAP