Zamknij

To koniec taniego tankowania. Ceny paliw w górę

19.06.2020 17:39
Ceny paliw w czerwcu. Analitycy: będą podwyżki
fot. Shutterstock (ilustracyjne)

Pandemia koronawirusa wywołała zamieszanie na rynku ropy, przez co paliwa były wyjątkowo tanie. Stabilizacja na rynku oznacza powrót do starych cen. Analitycy prognozują podwyżki.

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa sprawił, że loty zostały wstrzymane, kierowcy rzadziej wyjeżdżali na ulice a popyt na paliwa spadł. W efekcie ceny paliwa były rekordowo niskie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że ceny na stacjach paliw wracają do poziomu sprzed epidemii. Według prognozy analityków z rynku paliw,  podwyżek cen na stacjach benzynowych można spodziewać się już końcem czerwca.

Paliwo będzie coraz droższe

Analitycy nie wykluczają podwyżek cen paliwa na stacjach benzynowych już w ostatnim tygodniu czerwca.

Zobacz także

Eksperci z portalu e-petrol podsumowują, że cały ubiegły tydzień minął pod znakiem zwyżek cen hurtowych, przez co można było już zauważyć podwyżki na stacjach benzynowych. Ich skala - jak ocenili - "zaskakująco wyhamowała", ale w najbliższych dniach "bezwzględnie" trzeba będzie przygotować się na podwyżki - prognozuje portal.

Podobnego zdania są eksperci z BM Reflex. Ich zdaniem już najbliższe dni mogą przynieść obniżki, w miejscach, w których w mijającym tygodniu ceny jeszcze nie spadały.

Kierowcy muszą pilnować cen benzyny i oleju napędowego. Te mogą się różnić od 3 do 5 groszy na litrze. Według prognoz e-petrol.pl, w przyszłym tygodniu średnie ceny benzyny 95 będą w przedziale 4,15-4,27 zł za litr, a oleju napędowego w granicach 4,15-4,26 zł za litr. W najbliższych dniach cena autogazu może nadal rosnąć i w zależności od typu stacji wynieść 1,92-2,01 zł za litr - wskazuje portal.

RadioZET.pl/PAP