Zamknij

Tankowanie będzie tańsze? Ceny paliw w dół

11.10.2019 16:11
Ceny paliw w październiku w dół
fot. Shutterstock/Supawadee56 (ilustracyjne)

Paliwa na stacjach benzynowych wciąż kosztują mniej niż 5 złotych za litr. Czy takie ceny długo się utrzymają? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Analitycy z BM Reflex mają dobre wiadomości dla kierowców. Jak prognozują, koszty tankowania w nadchodzącym tygodniu utrzymają się na stałym poziomie.

Zobacz także

Eksperci z e-petrol podzielają tę prognozę. Jak czytamy w komunikacie, od kilku tygodni koszty tankowania wahają się nieznacznie a ceny paliw utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 5 złotych za litr benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego.

Zobacz także

Prognozowane przez analityków portalu e-petrol przedziały cenowe na nadchodzący tydzień dla benzyny 95-oktanowej to 4,91-5,02 złotych za litr. Dla diesla 4,92-5,03 złotych za litr, a dla autogazu 1,95-2,02 złotych za litr.

Stosunkowo niskie ceny to skutek pozostających na niskim poziomie notowań ropy naftowej – wskazuje e-petrol. Jak dodają analitycy, napięcie polityczne na Bliskim Wschodzie może przełożyć się na ceny ropy i przynieść falę podwyżek. Jako ryzyko dla cen paliw wskazują także… niedzielne wybory w Polsce.

Nasza prognoza na nadchodzący tydzień zakłada, że koszty tankowania pozostaną na niskim poziomie, ale czynnikiem ryzyka jest notowany zarówno przy okazji ostatnich wyborów samorządowych, jak i wyborów do europarlamentu, powyborczy wzrost marż detalicznych 

- stwierdzili analitycy e-petrol.

Zarówno w przypadku wyborów samorządowych, jak i majowego głosowania na europosłów, po 2 lub 3 tygodniach marże na benzynie i oleju napędowym rosły o 10-30 groszy na litrze paliwa.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/e-petrol