Zamknij

Ile kosztuje nocleg w największych światowych metropoliach?

13.01.2020 19:58
Ceny noclegów w Europie i na świecie. Gdzie jest najtaniej?
fot. Shutterstock/Dean Drobot (ilustracyjne)

Ile zapłacimy za nocleg w europejskich stolicach, a ile w Azji czy w Afryce? Warto sprawdzić te ceny jeszcze przed zakupem biletu lotniczego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Od 100 do nawet 2000 złotych za noc. Wyszukiwarka Kayak.pl sprawdziła, jakich kosztów noclegu mogą spodziewać się polscy podróżni w największych światowych metropoliach.

Z danych portalu Kayak.pl wynika, że dla co drugiego Polaka cena zakwaterowania odgrywa kluczową rolę podczas wyboru kierunku podróży. Serwis przeanalizował średnie ceny w 140 hotelach na całym świecie. Gdzie można tanio wypocząć, a gdzie przygotować się na ekstra wydatki?

Zobacz także

W rankingu najpopularniejszych kierunków w czołówce plasują się miasta takie jak Londyn, Paryż i Amsterdam. Ile kosztuje noc w tych europejskich stolicach? Jeśli wybierzemy 3 lub 4 gwiazdkowy hotel, musimy przygotować się na wydatek rzędu 700-800 złotych na noc. Dla porównania w Warszawie, która pod względem atrakcyjności zajmuje w tym samym rankingu 22. miejsce, za pokój o podobnym standardzie zapłacimy średnio 362 złote.

Zobacz także

Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej?

Rekordy cenowe pod względem kosztów noclegu bije Monako. Tu doba hotelowa kosztuje 1767 złotych za noc – wynika z analizy kayak.pl. Spanie dla dwóch osób w bardziej luksusowym, 5-gwiazdkowym hotelu, wiąże się z opłatą 2725 złotych za dobę.

Zobacz także

Grube portfele trzeba przygotować także przed wyjazdem na Bahamy i na Seszele. Nocleg w 3-4 gwiazdkowym hotelu na tych egzotycznych wyspach kosztuje odpowiednio 1435 złotych i 1188 złotych. W rankingu najdroższych miast znajdziemy także izraelski Tel Awiw, Port Louis na Mauritiusie, Kabul w Afganistanie czy stolicę Danii – Kopenhagę. Ceny za dobę w tych miastach zaczynają się średnio od 800 złotych.

Zobacz także

Najbardziej atrakcyjnymi cenami kusi Azja. Na podium zestawienia znalazły się najważniejsze miasta Laosu, Kazachstanu i Kambodży, gdzie średnie ceny na nocleg w obiektach 3-gwiazdkowych nie przekraczają 183 złote. Żeby tanio się wyspać, nie trzeba lecieć na drugi koniec świata. Niskie ceny oferują też hotele w Ankarze czy w Kijowie.

RadioZET.pl/kayak.pl