Zamknij

Ceny gazu w górę. Podwyżki odczujemy już w sierpniu

16.07.2021 18:47
Ceny za gaz w górę
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Za gaz zapłacimy więcej. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy dla gospodarstw domowych od największego dostawcy - PGNIG Obrót Detaliczny.

Gaz będzie droższy. Od 1 sierpnia ceny surowca dla gospodarstw domowych w taryfie największego sprzedawcy - PGNIG Obrót Detaliczny - wzrosną o ponad 12,4 proc.

O ile większe kwoty pojawią się na rachunkach? Oto wyliczenia URE.

Podwyżki cen gazu od sierpnia 2021

W piątek 16 lipca URE zmienił taryfy dla PGNiG. Spółka podwyżki cen gazu tłumaczyła sytuacją na rynku surowców, gdzie także rosną ceny.

  • Urząd podał, że tzw. kuchenkowicze, czyli ci użytkownicy, którzy gazu używają do przygotowania posiłków, zapłacą relatywnie niewiele więcej. URE szacuje, że w ich przypadku podwyżka wyniesie złotówkę na miesiąc.
  • Dla odbiorców używających gazu również do podgrzewania wody użytkowej miesięczny rachunek wzrośnie średnio o niecałe 7 zł.
  • Najwięcej zapłacą odbiorcy używający gazu także do ogrzewania domu. Muszą oni liczyć się średnio ze wzrostem rachunku o 20 zł miesięcznie.

Nowe stawki mają obowiązywać od sierpnia 2021 roku do końca roku. To nie pierwsza taka podwyżka dla klientów PGNiG. Już w kwietniu bieżącego roku rachunki dla gospodarstw domowych wzrosły o ponad 5 proc., a na początku roku – o prawie 3 proc.

RadioZET.pl/PAP/URE