Zamknij

Od 1 stycznia 2020 niższe ceny gazu

18.12.2019 16:56
Ceny gazu w 2020 roku. Ile zapłacimy z PGNiG?
fot. Shutterstock/Marian Weyo (ilustracyjne)

Cena gazu od PGNIG dla gospodarstw domowych od 1 stycznia 2020 roku spadnie o 2,9 procenta. Jest decyzja URE.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził obniżoną o 2,9 procenta taryfę paliwa gazowego dla PGNiG Obrót Detaliczny. Nowa zatwierdzona taryfa dla paliwa gazowego dla gospodarstw domowych wejdzie w życie od 1 stycznia i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku – poinformował PGNiG.

Zgodnie z decyzją Prezesa URE, ceny gazu dla gospodarstw domowych spadną, natomiast stawki opłat abonamentowych pozostaną na niezmienionym poziomie. Według URE, dla przeciętnego odbiorcy oznacza to spadek średnich płatności w części rachunku dotyczącej obrotu o 2,6 procent, zarówno dla odbiorców używających gazu wysokometanowego, jak i gazów zaazotowanych.

Jak wylicza spółka, cena za paliwo gazowe dla gospodarstw domowych w pierwszej połowie 2020 roku będzie o około 8 procent niższa niż w roku 2015.

Zobacz także

Nie zmienią się na razie opłaty dystrybucyjne największego dystrybutora gazu - Polskiej Spółki Gazownictwa. "Taryfa tej spółki na razie nie zmieni się, postępowanie administracyjne w tej sprawie jest w toku" - poinformowało URE.

Jak informuje urząd, spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców posiadających umowy kompleksowe, zużywających stosunkowo duże ilości paliwa, tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Średnio zapłacą pięć złotych miesięcznie mniej.

Zobacz także

PGNiG jest dostawcą gazu ziemnego dla blisko 7 milionów klientów indywidualnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych odbiorców.

RadioZET.pl/PAP