Zamknij

Castorama. Szykuje się fala protestów pracowników sklepu

22.11.2019 15:15
Castorama. Protesty przed sklepami od 25 listopada
fot. Marcin Jurkiewicz/East News (ilustracyjne)

Castorama zwolniła dyscyplinarnie pracowników należących do związku zawodowego. „Solidarność” zapowiedziała strajk. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Związek zawodowy NSZZ "Solidarność" zapowiada protesty przed 79 sklepami Castoramy w całej Polsce. Akcja jest następstwem zwolnień związkowców niemal miesiąc temu – informuje portal wiadomoscihandlowe.pl.

Zobacz także

Spór Castorama – związkowcy. O co poszło?

Jak wcześniej poinformowała „Solidarność”, siedmiu z dziewięciu członków władz międzyzakładowej „Solidarności” w Castorama Polska zostało zwolnionych dyscyplinarnie pod zarzutem działania na szkodę firmy.

Powód? Wpisy na portalach społecznościowych, które w ocenie pracodawcy nawołują do krytyki jego działań i zdaniem zarządu spółki działają na szkodę firmy, podważając jej dobre imię – czytamy w komunikacie związkowców. „Solidarność” jest zdania, że sklep łamie prawo zwalniając pracowników.

Zobacz także

Będą protesty

W reakcji na zwolnienia Przewodniczący Regionalnej Sekcji Pracowników Handlu Dariusz Paczuski zakomunikował, że NSZZ "Solidarność" planuje przeprowadzić 25 listopada 2019 roku od godz. 11.00 ogólnopolską akcję ulotkową pod sklepami Castorama. 

Będziemy obecni pod 79 sklepami Castorama w całej Polsce, w tym w Regionie Mazowsze pod 5. sklepami w Warszawie oraz w placówkach w Chełmie, Mińsku Mazowieckim i Skierniewicach. Ta akcja ma na celu poinformowanie klientów sieci, o tym, że korporacja łamie elementarne prawa pracownicze

- powiedział związkowiec.

Związkowcy chcą natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które podjęły decyzję o zwolnieniu.

RadioZET.pl/wiadomoscihandlowe.pl