Zamknij

Koronawirus. Rząd zmienia decyzję w sprawie marketów budowlanych

29.04.2020 13:38
Castorama. Obi. Leroy Merlin. Czy markety budowlane są otwarte w weekend?
fot. Dziurek/Shutterstock (ilustracyjne)

Rząd zmienił zasady dotyczące otwarcia sklepów i marketów budowlanych. Nowe regulacje mają wejść w życie od 4 maja. O czym powinni wiedzieć klienci?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Pandemia koronawirusa spowodowała wprowadzenie obostrzeń w handlu, w tym dla sklepów i marketów budowlanych. Od początku kwietnia, po wydaniu rządowej rekomendacji, takie placówki handlowe zostały zamknięte w weekendy.

Bez przeszkód za to mogły być otwarte w dni robocze.

Zobacz także

Czy markety budowlane otwarte są w weekendy?

Podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o znoszeniu od 4 maja kolejnych obostrzeń podczas stanu epidemii. 

"Uchylamy dotychczasowy zakaz handlu w weekendy dla wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych" - podała kancelaria premiera. To oznacza, że od weekendu 9-10 maja markety budowlane i typu "zrób to sam" (DIY) znów będą otwarte w soboty i niedziele handlowe.

Zobacz także

Cały czas jednak trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, które pozostają niezmienne. Pracownicy sklepów i klienci maja obowiązek zakrywania nosa i ust. Należy od siebie zachować minimum 2 metry odległości. 

Handlowcy powinni również zapewnić klientom rękawiczki jednorazowe oraz środki do dezynfekcji rąk.

W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych, obowiązuje przelicznik 1 klienta na 15 metrów kwadratowych (do limitów nie są wliczani pracownicy sklepów). Ponadto w godz. 10-12 (poza weekendami) zakupy mogą robić tylko osoby powyżej 65. roku życia.

Zobacz także

RadioZET.pl