Zamknij

Koronawirus. Markety budowlane zamknięte w weekendy

04.04.2020 09:34
Castorama. Obi. Leroy Merlin. Bricoman. Godziny otwarcia marketów budowlanych
fot. Sergey Ryzhov/Shutterstock (ilustracyjne)

Sklepy i markety budowlane zostały objęte obostrzeniami w ramach stanu epidemii. Z tego powodu są zamknięte w weekendy - również w niedziele handlowe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Rząd we wtorek ogłosił nowe regulacje dla handlu podczas stanu epidemii. 

Jednocześnie w sklepie mogą przebywać trzy osoby na jedną kasę. Ponadto w godz. 10-12 codziennie seniorzy (65 plus) mają możliwość bezpiecznego zrobienia zakupów. 

Zobacz także

Ponadto sklepy i markety budowlane w weekend mają być zamknięte - również w niedziele handlowe (najbliższa 5 kwietnia). Do nowych obostrzeń zastosowały się największe sieci - jak Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

Ponadto sklepy budowlane wprowadziły zmiany w godzinach otwarcia.

Obi 

Wszystkie markety stacjonarne sieci są otwarte od poniedziałku do piątki do godz. 20. Również w godz. 10-12 obsługiwane są osoby tylko powyżej 65. roku życia. Tymczasowo wstrzymano wszelkie zwroty towarów. 

Obi prosi klientów, aby korzystali z żeli dezynfekcyjnych, robili zakupy w rękawiczkach jednorazowych, dokonywali płatności bezgotówkowych oraz utrzymywali min. 2 metry odległości od innych osób. 

Zobacz także

Castorama

Stacjonarne sklepy sieci są dostępne dla klientów od poniedziałku do piątku do godz. 20. Ponadto w godz. od 10 do 12 obowiązują godziny dla seniorów. W pozostałych godzinach sklepy są dostępne dla wszystkich, w tym dla osób powyżej 65. roku życia.

"Nie przychodź z dzieckiem na zakupy, również zakupy rodzinne są niewskazane" - radzi klientom Castorama. 

Leroy Merlin

W sklepach sieci można zrobić zakupy w godz. 6:30-21. Sklepy stacjonarne, podobnie jak w przypadku pozostałych sieci, są zamknięte w najbliższe weekendy.  

"Czasowo wstrzymujemy przyjmowanie zwrotów towarów do sklepów stacjonarnych. Produkty będą  mogli Państwo zwracać  w późniejszym terminie, gdyż mają Państwo nieograniczony czas na zwrot zakupionych produktów" - podało w komunikacie Leroy Merlin.

Zobacz także

Bricoman

Markety sieci są otwarte od poniedziałku do piątku do godz. 21. "W godzinach 10.00-12.00 obsługujemy tylko klientów po 65. roku życia" - podał w komunikacie Bricoman.

Sieć zaapelowała do klientów, aby "dokonywali zakupów tylko podstawowych i niezbędnych w tym momencie produktów w sklepach stacjonarnych".

RadioZET.pl