Zamknij

Koronawirus. Castorama oblegana pomimo epidemii. "Apteka dla domu"

25.03.2020 12:52
Castorama wypełniona klientami pomimo epidemii. "Apteka dla domu"
fot. NSZZ Solidarność w Castorama Polska/Facebook

Markety budowlane nie są objęte restrykcjami po wprowadzeniu stanu epidemii. Związkowcy z "Solidarności" opublikowali zdjęcia pokazujące tłumy klientów w sklepach Castoramy. Sieć podkreśliła, że jest "apteką dla domu".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Koronawirus, który do tej pory spowodował w Polsce 12 ofiar śmiertelnych (stan na południe 25 marca), był powodem wprowadzenia w Polsce stanu epidemii. Od 25 marca obowiązuje zakaz przemieszczania się - poza wyjazdami w sprawach życiowych (praca, zakupy, odwiedziny bliskich). 

Podtrzymane zostały również wcześniejsze ograniczenia, takie jak zamknięcie większości punktów usługowych i handlowych w galeriach. Te restrykcje nie obejmują jednak marketów budowlanych. Znalazły się one na liście punktów, jak sklepy spożywcze i apteki, które powinny być cały czas dostępne dla obywateli.

Zobacz także

Castorama oblegana przez klientów

W środę na Facebooku NSZZ "Solidarność" w Castorama Polska opublikowała serie zdjęć pokazujących klientów marketu Castoramy w Zgorzelcu (woj. lubuskie).

"10 minut obecności pod sklepem. Miedzy 10:50 a 11:00. 17 osób wchodzących. Podobna ilość wychodzących z niezbędnymi do życia artykułami tj : taczka, ziemia, rośliny nawozy, rolety, farby. Od godziny 11 wszystko na oczach dyrektora i bezpiecznika, którzy malują coś na podłodze. Zawiadomiona policja i Sanepid" - napisali związkowcy na Facebooku.

Zobacz także

Jak wynika z najnowszego badania z kondycji marki – YouGov BrandIndex (prowadzonego w Polsce przez agencję Inquiry), Polacy podczas epidemii koronawirusa chętniej niż zwykle odwiedzali markety budowlane. W okresie 20 lutego - 19 marca Castorama odnotowała wzrost liczby klientów o 6,2 proc. - podał portal Wirtualnemedia.pl.

Dodatkowo - działacze z Agro Unii zarzucają m.in. sieci Castorama, że w swoich sklepach promuje zagraniczne produkty, w tym kwiaty od hodowców spoza Polski. Tymczasem przez zamknięcie targowisk krajowi rolnicy są pozbawieni możliwości zarobku podczas epidemii.

"Funkcjonujemy jako apteka dla domu"

Kilka godzin przed opublikowaniem postu przez związkowców, Castorama zapewniła, że sklepy sieci pozostają otwarte pomimo zaostrzenia zasad bezpieczeństwa. 

"Mamy przestronne sklepy, a ich otwarty układ pozwala na swobodne poruszanie się bez potrzeby kontaktu z innymi osobami. Również w kolejkach stosujemy zasadę zachowania bezpiecznej odległości" - poinformowała Castorama.

Kolejki do wejścia tworzą się sporadycznie i tylko w niektórych sklepach. Dlatego ponownie apelujemy do wszystkich naszych klientów o realizację zamówień przez internet lub telefon.Ostatnie tygodnie są sprawdzianem najbardziej wymagających działań prewencyjnych w historii naszej firmy

Castorama

Zobacz także

Sieć marketów budowlanych podkreśliła, że pozostają ważną pomocą w sytuacji usunięcia usterki w domu czy dokończenia remontu.

Funkcjonujemy jako "apteki dla domu", co oznacza, że nasi klienci wybierający opcję zakupu bezpośredniego powinni mieć uzasadnioną potrzebę odwiedzenia sklepu. Wszystkich innych prosimy o wybranie metody zakupu przez Internet lub złożenia zmówienia telefonicznie

Castorama

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl/Wirtualnemedia.pl