Zamknij

Carrefour otworzył samoobsługowy sklep. Ominie zakaz handlu?

03.12.2019 13:54
Carrefour. Sklep samoobsługowy w Warszawie otwarty
fot. Mat. Prasowe

Nowy, samoobsługowy Carrefour w Warszawie otwarty jest całodobowo 7 dni w tygodniu. Jak kupować w nowym sklepie?  

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Sieć Carrefour uruchomiła pierwszy sklep w formacie samoobsługowym. Sklep działa na warszawskiej Białołęce przy ul. Światowida 18. Jak czytamy w komunikacie sieci, samoobsługowy sklep to odpowiedź na rosnącą popularność modelu sprzedaży vendingowej, czyli zautomatyzowanej.

Wśród dostępnych produktów znajduje się nie tylko typowa oferta food-to-go, czyli kanapki przekąski, napoje czy słodycze, ale również artykuły świeże, takie jak pakowane jabłka, pomidory, sałata, pieczywo i masło; produkty wymagające przechowywania w lodówce jak nabiał, wędliny, ryby; towary pierwszej potrzeby np. mąka, ryż, cukier, olej, kawa, herbata, przyprawy; dania gotowe, podstawowe artykuły higieniczne oraz karmy dla zwierząt – wylicza Carrefour.

Zobacz także

Jak robić zakupy w nowym sklepie?

Maszyny vendingowe, czyli automaty są dopasowane do charakteru produktów, podawanych klientom za pomocą wind. Dzięki temu np. jajka, jogurty lub soki w szklanych butelkach nie ulegną zniszczeniu przy „transporcie”.

Jak informuje sieć, sprzedaż prowadzona jest poprzez panel dotykowy, co oznacza, że lista zakupowa oraz płatność przy pomocy karty lub aplikacji BLIK odbywa się tylko raz, a odbiór zakupów realizowany jest w poszczególnych maszynach vendingowych.

Zobacz także

Jak zapewnia Carrefour, w nieprzewidzianej sytuacji, takiej jak np. problemy z płatnością lub odbiorem produktów, klienci będą mogli skorzystać z całodobowej infolinii. Dostępność towaru natomiast będzie monitorowana i uzupełniana w miarę potrzeb przez pracowników pobliskiego sklepu Carrefour Market.

W sklepie samoobsługowym zlokalizowany jest także automat z kawą, a przed sklepem czekają specjalnie oznakowane miejsca parkingowe.

Co z zakazem handlu?

Samoobsługowy sklep otwarty non-stop może być alternatywą dla tradycyjnych sklepów, które w niedzielę zwykle będą zamknięte. W 2020 roku tylko siedem razy w roku można będzie zrobić zakupy w niedzielę. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Zakupów nie zrobimy też w dni świąteczne: 1 stycznia, 6 stycznia, 12-13 kwietnia (Wielkanoc), 1 maja, 3 maja, 11 czerwca (Boże Ciało), 15 sierpnia, 1 listopada, 11 listopada a także 25 i 26 grudnia.

Zobacz także

Carrefour Polska sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.  Carrefour posiada 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Sklep obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2018 roku sprzedaż w wysokości 84,9 miliarda euro.

RadioZET.pl/wiadomoscihadlowe.pl