Zamknij

Carrefour zastąpił foliówki bawełnianymi woreczkami

27.01.2020 14:41
Carrefour wprowadza bawełniane woreczki na owoce i warzywa
fot. Carrefour

Sieć sklepów Carrefour rezygnuje z plastiku i stopniowo zastępuje filiówki na owoce i warzywa – bawełnianymi woreczkami wielorazowego użytku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Już kilka miesięcy temu umożliwiła klientom pakowanie żywności sprzedawanej luzem do własnych opakowań. Teraz wprowadza woreczki na warzywa i owoce, które w 100 proc. wykonane są z bawełny. Jak czytamy w komunikacie jest to alternatywa dla tzw. zrywek, czyli plastikowych torebek na owoce i warzywa. Firma zachęca też do zakupu owoców i warzyw do własnych woreczków.

Jak czytamy w komunikacie sklepu, woreczki są już dostępne we wszystkich hipermarketach w Polsce. Można je znaleźć przy dziale z owocami i warzywami. W ciągu najbliższych kilku tygodni, wielorazowe worki bawełniane będą dostępne we wszystkich, także tych mniejszych, sklepach Carrefour.

Zobacz także

- Znaczne zmniejszenie wykorzystania torebek jednorazowych z tworzyw sztucznych to cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety. Dlatego też wprowadziliśmy naturalne, w pełni bawełniane woreczki na warzywa i owoce, które klienci, mogą zakupić jeżeli w trakcie ich wizyty w sklepie okaże się, że zapomnieli swojej torebki wielokrotnego użytku. To rozwiązanie wprowadziliśmy w listopadzie w sklepie Carrefour Bio. Widzimy, że klienci chętnie z niego korzystają i przyczyniają się do walki z jednorazowym plastikiem – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska cytowana w komunikacie.

Zobacz także

Carrefour Polska sieć handlowa, pod której szyldem działa w Polsce 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego.  Carrefour posiada 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Sklep obsługuje 105 milionów klientów na całym świecie i wygenerował w 2018 roku sprzedaż w wysokości 84,9 miliarda euro.

RadioZET.pl