Zamknij

Carrefour z nową ofertą "prosto z pola"

09.07.2020 16:55
Carrefour z nową ofertą w marketach. Produkty od lokalnych dostawców
fot. mat. prasowe

Owoce i warzywa od lokalnych dostawców - taką ofertę w swoich marketach w Polsce przygotował Carrefour. Projekt "Prosto z pola do 50 km" wystartował w Warszawie, ale ma być rozszerzony o kolejne lokalizacje.

Carrefour rozpoczął w swoich sklepach w Polsce projekt „Prosto z pola do 50 km”. Jego założeniem jest skracanie łańcucha dostaw i rozwój bezpośredniej współpracy z lokalnymi rolnikami.

- W Carrefour stawiamy na partnerskie relacje z dostawcami i oferujemy specjalne warunki współpracy z rolnikami. Realizując projekt „Prosto z pola do 50 km” nasza sieć nie tylko zapewnia klientom bezpośredni dostęp do produktów wysokiej jakości, ale również przyczynia się do rozwoju polskiego rolnictwa i lokalnej przedsiębiorczości. Dlatego zapraszamy rolników i grupy producentów do współpracy w ramach dostaw lokalnych bezpośrednio do naszych sklepów – podkreślił Marek Lipka, członek zarządu i dyrektor handlowy Carrefour Polska.

Carrefour oferuje produkty od lokalnych rolników

Pierwszym dostawcą, który bierze udział w projekcie, jest posiadające długą tradycję, wielopokoleniowe gospodarstwo rolne Tomasza Starnowskiego, które położone jest w Starych Babicach niedaleko Warszawy.

Zobacz także

Warzywa pochodzące z gospodarstwa sprzedawane już są na specjalnie oznaczonych stanowiskach w hipermarkecie Reduta i supermarkecie Skorosze w Warszawie. W ofercie znajdują się brokuły, buraki, cebula, kalafior, kapusta, ziemniaki, a wkrótce dostępne będą także pory i ogórki.

Carrefour planuje rozszerzanie projektu o nowe, bezpośrednie relacje handlowe z lokalnymi dostawcami, których oferta dostępna będzie w kolejnych sklepach sieci w całej Polsce. Właściciele gospodarstw rolnych, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie mogą skontaktować się z siecią drogą mailową: wspolpraca@carrefour.com

Carrefour Polska to ponad 900 sklepów w 6 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów hurtowo-dyskontowych, osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

RadioZET.pl/mat. prasowe