Zamknij

Carrefour znalazł sposób na niedzielny zakaz handlu. Sieć wkracza na stacje paliw

13.09.2019 10:03
Carrefour przejmuje stacje benzynowe
fot. Materiały prasowe

Sklep wkracza na stacje benzynowe. Francuska sieć zaczyna pojawiać się na stacjach Total. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Zakaz handlu w niedzielę wzmocnił przedsiębiorczość firm. Obok aptek czy piekarni niedzielne zakupy zrobimy także na stacjach benzynowych. Stacje paliwowe zaczynają zatem współpracę ze sklepami, które nie chcą stracić na zakazie. Efektem takiej współpracy jest widoczny wzrost obrotów stacji benzynowych.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, partnerzy będą współpracować przy otwarciach franczyzowych sklepów Carrefour Express Convenience na stacjach paliw marki Total w całej Polsce. W sierpniu zostały otwarte pierwsze dwa sklepy: w Stolnie i Strzyżawie w województwie kujawsko-pomorskim.

Zobacz także

Jest to już drugi, po sieci AVIA, międzynarodowy gracz łączący siły z Carrefour w zakresie franczyzy. Jak informuje sieć, sklepy franczyzowe przy stacjach paliw wpisują się w najnowszy trend zakupowy Polaków.

Połączenie siły i wiarygodności Total z naszym know-how i szeroką, stale optymalizowaną ofertą to nasza wspólna odpowiedź na aktualne potrzeby polskiego rynku, który potrzebuje nowoczesnych sklepów w dogodnych lokalizacjach.

powiedział Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Stacje Total także widzą potencjał w tej współpracy. W planach jest otwarcie przynajmniej 10 sklepów Carrefour Express z logiem Total – poinformowała Magdalena Myszczyszyn, dyrektor działu stacji i hurtu paliw Total Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl