Zamknij

Carrefour uruchomił second hand. Produkty używane, ale tanie

19.04.2021 11:27
Carrefour outlet
fot. materiały prasowe Carrefour

Używane, odnowione i tańsze produkty można kupić w second handzie uruchomionym w Warszawie przez sieć handlową Carrefour. Na start w asortymencie znajduje się głównie elektronika: telefony, komputery i akcesoria.

Carrefour Okazje to wydzielona część supermarketu działającego w warszawskiej Arkadii, w której sprzedawane są tylko i wyłącznie produkty z drugiej ręki. Niewykluczone, że jeśli nowy format się przyjmie, analogiczne second handy powstaną w całej Polsce.

Sieć handlowa eksperymentuje z możliwością wprowadzania do sprzedaży tańszych produktów: w ramach wybranych hipermarketów działają już strefy outletowe. Second hand to nowy, odważny krok podjęty przez Carrefour.

Carrefour Okazje – pierwszy second hand sieci handlowej

Carrefour szuka nowych formatów, koncentrując się nie tylko na możliwościach konkurowania cenami, lecz także działań mających wpływ na ochronę środowiska i klimatu. Stąd widoczny w ostatnim czasie zwrot ku produktom, które mają dostać „drugą szansę”.

Pierwszym krokiem było stworzenie stref Carrefour Outlet, w których – ze zniżkami sięgającymi 70 procent – można kupić końcówki serii produktów z kategorii non food, a więc elektronikę oraz artykuły wyposażenia wnętrz, dekoracyjne, sportowe i zabawki.

Carrefour Okazje idzie z asortymentem jeszcze dalej – klienci mogą kupować produkty używane. Wszystkie znajdujące się w ofercie second handu zostały odnowione i przetestowane, o czym zapewnia Antoine Matevet, dyrektor ds. strategii transformacji w sieci Carrefour Polska.

Na początek nasi klienci będą mogli znaleźć w ofercie odnowione produkty, takie jak telefony, laptopy, czy akcesoria. (…) Nowy format pozwoli nam zdywersyfikować ofertę i dostosować się do długoterminowej wizji, oferując nowe sposoby konsumpcji, zmniejszając ilość odpadów i dając drugą szansę produktom.

Antoine Matevet

Oferta wyprzedażowa cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów: pierwszy sklep z tylko i wyłącznie produktami outletowymi otworzył w sekrecie Lidl, a Biedronka takich lokacji ma już kilkanaście.

Carrefour dysponuje w Polsce siecią 900 sklepów. Outlety działają w sześciu z nich, second hand Carrefour Okazje dostępny jest jedynie w warszawskim centrum handlowym Arkadia.

RadioZEET.pl/wiadomoscihandlowe.pl/money.pl