Zamknij

Carrefour ogłasza zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę

19.08.2020 10:29
Carrefour ogłasza zwolnienia grupowe. 400 osób straci pracę
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/east news

Sieć sklepów Carrefour zdradziła szczegóły nowej strategii handlowej pod hasłem „Carrefour 2022”. Plan firmy przewiduje m.in. uszczuplenie kadr i zwolnienia grupowe.

Carrefour zapowiada zwolnienia grupowe w sklepach. Jak informuje sieć, „przewidywane jest odejście około 3 procent pracowników, co stanowi około 400 osób spośród kadry menedżerskiej średniego szczebla w hipermarketach”.

To część dużego planu sieci pod nazwą „Carrefour 2022”. Nowe strategia ma zakładać uproszczenie struktur i zmniejszenie hierarchiczności w organizacji.

Transformacja w Carrefour. 400 osób do zwolnienia

Będą zwolnienia, ale będą też nowe stanowiska pracy. Sieć Carrefour chce stworzyć nowe stanowiska doradców klientów w sklepach, którzy „staną się lokalnymi ambasadorami transformacji żywieniowej Carrefour w Polsce”.

Zobacz także

Sieć napisała w komunikacie, że planowane uproszczenia i płaska struktura organizacji oznacza też redukcję etatów. Pracę straci 400 osób, czyli około 3 proc. pracowników spośród kadry menedżerskiej średniego szczebla w hipermarketach.

- Od 2018 roku Carrefour realizuje w Polsce plan transformacji strategicznej. Dwuletnie działania w oparciu o tę strategię oraz wyniki, które osiągnęliśmy, utwierdzają nas w przekonaniu, że najważniejszym kierunkiem, w którym chcemy zmierzać, jest budowanie jak najlepszych doświadczeń klientów i skupienie całej uwagi na ich potrzebach - mówi Tareck Ouaibi, Wiceprezes zarządu, Dyrektor Operacyjny Carrefour Polska.

Zobacz także

Sieć informuje, że jej nowy plan opiera się na czterech filarach: transformacji żywieniowej, transformacji omnikanałowej, wprowadzeniu uproszczonej i otwartej organizacji oraz podnoszeniu produktywności i konkurencyjności firmy.

Pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 900 sklepów. To hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe i specjalistyczne. Sieć prowadzi też sklep internetowy.

RadioZET.pl/mat.pras