Zamknij

Carrefour zrezygnował ze zwolnień grupowych

02.10.2020 15:19
Carrefour chciał zwolnić kilkuset pracowników. Zrezygnował z tego
fot. STEKLO/Shutterstock (ilustracyjne)

Carrefour zrezygnował ze zwolnień grupowych. O decyzji zarządu polskiego oddziału francuskiej sieci poinformowali związkowcy.

Carrefour planował przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące co najmniej 400 osób. Jak podał portal Dlahandlu.pl, niespodziewanie zarząd polskiego oddziału sieci wycofał się z tych planów.

"Carrefour Polska w piśmie z dnia 01.10.2020 r skierowanym do MOZ NSZZ Solidarność w Carrefour Polska poinformował nas, że wycofuje się z przeprowadzenia zamiaru zwolnień grupowych" - napisał na Facebooku Paweł Skowron, przewodniczący MOZ NSZZ Solidarności w Carrefour Polska.

Nie będzie zwolnień w Carrefourze. Na razie

Co jest powodem tak nagłej zmiany zdania sieci handlowej? Tego oficjalnie nie podano. Według Dlahandlu.pl, może to wynikać z braku porozumienia ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień, wyników finansowych sieci czy brakiem czasu na gruntowne przeorganizowanie struktury.

Zobacz także

Carrefour ma wrócić do tematu restrukturyzacji nie wcześniej niż po 1 stycznia 2021 roku. Francuska sieć handlowa planowała zwolnić 3 proc. swojej kadry, czyli ok. 400 pracowników średniego szczebla w hipermarketach.

"Intencją sieci jest zaproponowanie miejsca w nowej strukturze i na nowych warunkach, większości pracowników objętych zmianą" - podkreślił Carrefour w oświadczeniu wysłanym do naszej redakcji. 

Zobacz także

Z kolei związkowcy podkreślali, że sieć myśli tyko o ograniczeniu kosztów w kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. Dotychczasowe spotkania kierownictwa firmy ze związkowcami zakończyły się fiaskiem.

Carrefour rozpoczął swoją działalność w Polsce w 1997 roku. Obecnie pod szyldem sieci działa na polskim rynku już ponad 900 sklepów w 6 formatach, wśród nich: hipermarkety, supermarkety, sklepy hurtowo-dyskontowe, osiedlowe, sklepy specjalistyczne oraz sklep internetowy.

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl