Zamknij

Sieć sklepów Camaieu znika z Polski

27.05.2020 09:42
Camaieu znika z Polski. Francuska sieć likwiduje sklepy i sprzedaż online
fot. Grand Warszawski/Shutterstock (ilustracyjne)

Camaieu, francuska sieć sklepów odzieżowych, wycofuje się z Polski. Zostaną zamknięte zarówno sklepy stacjonarne, jak i sprzedaż online.

Pandemia koronawirusa mocno wpłynęła na rynek handlowy. Przez wiele tygodni galerie handlowe były zamknięte, a sprzedaż w stacjonarnych sklepach była mocno ograniczona. Pomimo że od kilku tygodni restrykcje dla handlowców są stopniowo znoszone, wiele firm musi mierzyć się ze znacznym spadkiem przychodów. 

Jak podała "Rzeczpospolita", z Polski znika francuska sieć sklepów odzieżowych Camaieu. O szczegółach tej decyzji poinformowano na stronach internetowych sklepu.

Camaieu znika z Polski

"Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020" - podała sieć Camaieu.

Zobacz także

Sklepy zapewniają, że ostatnio złożone zamówienia przez internet zostaną w pełni zrealizowane. Nie ma możliwości kupowania przez francuską stronę sieci.

Camaieu zostało założone w 1984 roku. Francuska firma odzieżowa skierowana do kobiet prowadziła ponad 1000 sklepów (w samej Francji 600) w 18 krajach (Arabia Saudyjska, Bahrajn, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Katar, Kuwejt, Luksemburg, Maroko, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Węgry, Włochy i Zjednoczone Emiraty Arabskie). Sieć sklepów zatrudniała prawie 6 tys. pracowników i wypuszczała około 100 nowych produktów tygodniowo.

W Polsce Camaieu zatrudniało 141 osób - wszystkie stracą prace. Jak podkreśliła "Rz", sieć zanotowała aż 95-proc. spadek obrotów.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita