Zamknij

Nagroda za wzrost produkcji? Emilewicz zapowiada nową ulgę dla firm

22.11.2019 16:41
CIT 2020. Emilewicz nagrodzi za wzrost produkcji ulgą podatkową
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER/East News

Ministerstwo Finansów nagrodzi dobre wyniki firm niższym podatkiem CIT. Resort zajmie się nową ulgą w 2020 roku. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Wspólnie z Ministerstwem Finansów będziemy chcieli przygotować na początku 2020 roku ulgę nagradzającą wzrost produkcji, czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji - powiedziała PAP szefowa resortu rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Zobacz także

Jak dodała, gospodarka oczekuje wzrostu w 2020 roku. Jego tempo oszacowano na 3,7 procenta, co zdaniem Emilewicz stawia Polskę w czołówce najszybciej rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Pomóc w utrzymaniu takiego wyniku ma wsparcie przedsiębiorców.
Resort chce dostarczyć takie rozwiązania prawne, które będą premiować przedsiębiorców za wzrost i rozwój.

Zobacz także

"Chodzi o ulgę prowzrostową - nagradzającą wzrost produkcji - czyli niższy CIT od dochodu osiągniętego w wyniku wzrostu produkcji" - wskazała. Dodała, że takie rozwiązanie obowiązuje w krajach nazywanych Azjatyckimi Tygrysami – Singapurze, Malezji czy Korei Południowej.

Emilewicz wskazała, że nazywa to rozwiązanie „za skok w rok dostajesz premię”.

Zobacz także

Wcześniej, podczas expose premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie tzw. estońskiego podatku CIT. Mikro i małe firmy będą płaciły CIT dopiero w momencie wypłaty zysku przez spółkę – zapewnił premier. Jak mówił, poprzez tego typu uproszenia Polska stanie się krajem przyjaznym inwestorom a małe firmy poprawią płynność finansową.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP