Zamknij

CDA TV. CDA udostępni telewizję przez internet

29.06.2021 16:36
mężczyzna w fotelu oglądający telewizję
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Jeszcze w te wakacje CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Transmisję przez sieć można będzie oglądać poprzez stronę internetową lub aplikację.

CDA TV zaoferuje klientom polskie oraz zagraniczne kanały telewizyjne do oglądania. Spółka CDA poinformowała, że umowę na dystrybucję sygnału zawarła już z kilkudziesięcioma podmiotami.

Notowana na GPW CDA S.A. prowadzi serwis cda.pl oraz usługę VoD CDA Premium. Udostępnienie klientom telewizji linearnej w technologii Over-The-Top określane jest jako naturalny rozwój spółki.

CDA udostępni telewizję. CDA TV ruszy w wakacje

Do portfolio spółki CDA dołączy kolejna po cda.pl, CDA Premium i CDA Cinema usługa: CDA TV. Na razie mamy tylko zapowiedź premiery: szczegółowe plany, dostępne w CDA TV stacje oraz ceny poszczególnych subskrypcji mają zostać zaprezentowane później w wakacje 2021 roku.

CDA TV ma umożliwiać oglądanie telewizji bez konieczności godzenia się na długotrwałe zobowiązania. Podobnie jak w przypadku oferty VoD, także i tu dostęp do telewizji będzie oferowany na zasadach miesięcznej subskrypcji. Dopóki będzie ona opłacana, dopóty użytkownik będzie miał dostęp do kanałów.

Tych ma być w ofercie kilkadziesiąt. CDA zdradziło, że można spodziewać się dostępu do oferty między innymi BBC Studios Distribution Ltd., A+E Networks UK, Kino Polska TV S.A. czy Telewizji Polsat Sp. z o.o.

CDA TV to naturalne rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty. Rosnąca popularność VOD jest niezaprzeczalna, ale przywiązanie sporej części widzów do tradycyjnej telewizji nadal jest równie silne. Nasza propozycja pogodzi różne oczekiwania odbiorców i da im możliwość łatwego korzystania w jednym miejscu zarówno z bogatej biblioteki filmów na żądanie jaką jest CDA Premium, jak i wielu różnych kanałów telewizyjnych oferowanych przez CDA TV. A dodatkowym atutem będzie elastyczny i łatwy do zarządzania model subskrypcyjny, z którego w każdej chwili można zrezygnować.

Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA

Spółka CDA w kwietniu 2021 roku została wpisana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Tego samego miesiące podpisała umowę o dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizyjnego oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usług dostępu do telewizji ze spółką SGT.

Usługa CDA TV będzie oferowana równolegle do znanej już oferty CDA Premium, czyli dostępu na żądane do katalogu tysięcy filmów i seriali. Serwis skupia się na treściach niedostępnych gdzie indziej, jest więc w stanie przyciągnąć zarówno miłośników ambitnego kina, jak i zwolenników filmów akcji omijających sale kinowe.

RadioZET.pl/CDA