Zamknij

Nadal warto inwestować w CD Projekt. Wyniki spółki zaskoczyły rynek

30.08.2019 12:15
CD Projekt zaskakuje wynikami jeszcze przed premierą Cyberpunka
fot. Shutterstock/ Daniel Krason

CD Projekt prezentuje półroczne wyniki, a akcje spółki na giełdzie znów wystrzeliły. Powodzenie niezmiennie zapewnia spółce kultowa seria o Wiedźminie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin 

W pierwszej połowie 2019 r. Grupa Kapitałowa CD PROJEKT wypracowała 214,4 miliony złotych przychodów ze sprzedaży, co przełożyło się na 51,7 milionów zysku na czysto.

W komunikacie spółki czytamy, że motorem wzrostu jest sprzedaż „Wiedźmina 3”.

To potwierdza nasze przekonanie, że warto inwestować w tworzenie jak najlepszych gier, które dzięki swej jakości sprzedają się przez wiele lat. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części „Wiedźmina” niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

– mówi Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Grupa CD Projekt oszacowała wydatki na kwotę 60 milionów złotych. Chodzi o środki na produkcję gier i nowych technologii. Jak zaznacza prezes zarządu spółki, firma zainwestowała w przygotowania do targów E3 i prezentację Cyberpunka.

Zobacz także

– Dzień przed targami zaprezentowaliśmy składy pudełek z grą, ogłosiliśmy datę premiery oraz udział Keanu Reevesa. W tym samym momencie uruchomiliśmy preordery. Na samych targach pokazywaliśmy fragment Cyberpunka, który cieszył się ogromnym powodzeniem i przywiózł z tegorocznego E3 85 nagród i wyróżnień – mówi Adam Kiciński.

Premiera gry zaplanowana jest dopiero na kwiecień 2020 roku.

Zobacz także

Duże oczekiwania mają nie tylko gracze, ale też inwestorzy. Jak informuje portal money.pl, notowania akcji spółki przebiły sufit. W piątek zyskały ponad 3 procent i warte są 258,5 złotych.

Szacuje się, że wartość spółki przekroczyła już 24 miliardy złotych. To wynik lepszy niż mógłby wypracować niejeden bank. CD Projekt to spółka warta więcej niż Pekao czy bank ING BSK – informuje portal.

RadioZET.pl/Money.pl