Zamknij

Rekordowy skok na giełdzie. CD Projekt wart jest więcej niż niejeden bank

24.12.2019 12:51
Rekordowy skok na giełdzie. CD Projekt wart jest więcej niż niejeden bank
fot. Cyberpunk 2077/Shutterstock/Trismegist san (ilustracyjne)

Kurs CD Projektu dobił do 278 złotych, co sprawia, że spółka warta jest więcej niż drugi największy bank w Polsce – donosi Business Insider.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  
Wycena największego w Polsce producenta gier rośnie na giełdowej scenie. Jak informuje portal Business Insider CD Projekt jest wart już więcej niż drugi największy bank w Polsce, Pekao SA.

Portal donosi, że inwestycja z akcje spółki przyniosły graczom giełdowym gigantyczne zyski. W ciągu ostatnich 10 lat akcje CD Projektu dały inwestorom zwrot w wysokości 21 tysięcy procent, co jest rekordem wśród wszystkich podmiotów notowanych w indeksie Stoxx Europie 600 Index – czytamy.

Kurs CD Projektu tylko w ciągu ostatniego roku urósł o około 76 procent ze 149 złotych do obecnie 278 złotych.

Na warszawskiej giełdzie CD Projekt wyprzedzają tylko spółki tj. PKO BP, PKN Orlen, PZU i bank Santander. Portal CD Action wylicza, że akcje CD Projekt początkowo warte były nieco ponad 6 złotych, a dziś – 278 złotych.

Zobacz także

Przełomowym wydarzeniem w życiu CD Projektu będzie premiera gry Cyberpunk 2077, którą zaplanowano na 16 kwietnia 2020 roku. Bloomberg wskazuje, że wraz z premierą Cyberpunka przychody CD Projektu mogą uplasować się na poziomie cztery razy wyższym niż w 2015 roku i według analityków wynieść nawet około 845 milionów dolarów.

Zobacz także

Passa spółki jest na tyle dobra, że uznana agencja Bloomberg postanowiła umiejscowić ją na liście najbardziej obiecujących firm na 2020 rok.

CD Projekt to największa polska spółka w świecie gamingowym. Zajmuje się produkcją o dystrybucją gier, a jej historia sięga lat 90-tych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Studio deweloperskie CD Projekt Red, będące od października 2011 roku prawnie częścią spółki, zajmuje się przede wszystkim produkcją gier opartych na serii powieści o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Spółka znów zdobyła rozgłos po zapowiedzi nowej gry, Cyberpunk 2077, której premiera zapowiedziana jest na kwiecień 2020 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/CD Action/Business Insider