Zamknij

CD Projekt podał datę premiery nowego Wiedźmina

02.07.2021 15:11
Wiedźmin 3
fot. materiały prasowe

Fani Wiedźmina musieli długo czekać na tę chwilę. Nowa gra osadzona w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego zadebiutuje 21 lipca 2021 roku.

CD Projekt RED zyskał ogromne oddanie fanów gier komputerowych dzięki serii gier Wiedźmin. Wiedźmin 3: Dziki Gon w wielu plebiscytach uznawany jest nawet za grę wszech czasów.

Premiera Cyberpunka 2077 przyniosła jednak rozczarowanie: gra pojawiła się na rynku w stanie niedopracowanym, a pojawiające się błędy zabierały przyjemność z gry. Polski deweloper pracował więc nad doprowadzeniem nowego tytułu do używalności, w międzyczasie zaś przejęte przez niego studio Spokko tworzyło nową grę wiedźmińśką: Wiedźmin: Pogromca Potworów.

Wiedźmin: Pogromca Potworów z premierą 21 lipca 2021

Wiedźmin: Pogromca Potworów to wejście CD Projekt RED na rynek gier mobilnych. Pomysł na grę powstał dzięki popularności Pokemon GO, tytułu stawiającego na rozrywkę w rzeczywistości rozszerzonej.

Na realną mapę okolicy nakładane są w niej obiekty i zdarzenia związane z grą: stworki do złapania czy potyczki wymagające jednoczesnego zaangażowania kilku graczy. Wiedźmin: Pogromca Potworów wykorzystuje ten sam koncept.

Akcja gry Wiedźmin: Pogromca Potworów — za którą odpowiedzialne jest Spokko — rozgrywa się na długo przed wydarzeniami z serii gier Wiedźmin studia CD PROJEKT RED. W tamtych czasach na ziemiach Kontynentu roiło się od krwiożerczych bestii siejących popłoch i zniszczenie, z którymi mogli mierzyć się wyłącznie przedstawiciele nowej profesji, wiedźmini. W trakcie rozgrywki gracze będą przemierzać otaczający ich świat — który dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej zmienił się w fantastyczną krainę pełną niebezpieczeństw — tropiąc i polując na potwory.

komunikat CD Projekt RED

Wiedźmin: Pogromca Potworów będzie dostępny za darmo na iOS i Androida. CD Projekt RED zamierza zarabiać na przedmiotach oferowanych do kupienia w grze. Taki sam model zastosowano w Pokemon GO i gra przyniosła twórcom miliardy dolarów zysku.

To nie pierwsza wiedźmińska gra, która miała podbić rynek urządzeń mobilnych. W 2015 roku udostępniono The Witcher Battle Arena, która również miała zarabiać na wbudowanych mikrotransakcjach. Projekt jednak zarzucono.

RadioZET.pl/CD Projekt RED