Zamknij

CD Projekt trzecią największą spółką na giełdzie

20.02.2020 14:25
CD Projekt na GPW. Ile warta jest spółka?
fot. INA FASSBENDER/AFP/East News

CD Projekt obok PZU i Banku PKO zamyka podium najwyżej wycenianych spółek na giełdzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Akcje największej polskiej firmy gamingowej szybują po każdej premierze. CD Projekt to producent gier tj. „Wiedźmin” i zapowiadanego „Cyberpunka 2077”.

Ile dziś wart jest CD Projekt? 19 lutego po zamknięciu notowań kapitalizacja spółki wynosiła 31,8 mld zł. Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych firma wyprzedziła już PKN Orlen i Santander Bank Polska.

Zobacz także

Portal wirtualnemedia.pl wylicza, że po ostatnich notowaniach akcje CD Projektu osiągnęły cenę 330,80 zł za sztukę, co oznaczało wzrost kursu o 0,55 proc. Taki wynik dał spółce przewagę nad Orlenem, którego wartość wyceniana jest dziś na 31,41 mld zł.

Spółkę wyprzedza jedynie PZU i PKO BP. Wartość tych podmiotów szacowana jest odpowiednio na 34,70 mld zł oraz 43,91 mld zł.

Zobacz także

Czy akcje CD Projektu nadal będą rosły? Inwestorzy wiążą spore nadzieje z premierą gry "Cyberpunk 2077".  Pierwotnie zapowiadano ją na kwiecień, jednak w styczniu spółka poinformowała o przełożeniu premiery na 17 września 2020 roku.

CD Projekt to największa polska spółka w świecie gamingowym. Zajmuje się produkcją i dystrybucją gier, a jej historia sięga lat 90-tych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Studio deweloperskie CD Projekt Red, będące od października 2011 roku prawnie częścią spółki, zajmuje się przede wszystkim produkcją gier opartych na serii powieści o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Spółka znów zdobyła rozgłos po zapowiedzi nowej gry, Cyberpunk 2077, której premiera zapowiedziana jest na wrzesień 2020 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl