Zamknij

CCC zamyka sklepy. Ile w Polsce?

29.10.2020 16:16
CCC zamyka sklepy. Ile w Polsce?
fot. Karramba Production/Shutterstock (ilustracyjne)

CCC, sieć sklepów obuwniczych, planuje zamknąć 100 stacjonarnych placówek. Powodem są oszczędności podczas pandemii koronawirusa.

CCC prowadzi ponad 1200 sklepów stacjonarnych i zatrudnia ponad 15 tys. osób. Na spółkę sprzedającą głównie obuwie mocno wpłynęła pandemia koronawirusa. Jak podał portal Business Insider Polska, firma planuje szereg działań, które mają przynieść niezbędne oszczędności.

Wśród nich zmniejszenie powierzchni sklepów oraz zamknięcie części placówek, które prowadzone są nie tylko w Polsce. Takie zapowiedzi pojawiły się w kwartalnym raporcie firmy.

CCC zamyka sklepy

CCC planuje zamknąć 100 sklepów - w tym około 30 w Polsce. Większość w Szwajcarii - aż 45. Ponadto 6 w Czechach, 4 na Węgrzech, 1 na Słowacji, 4 w Austrii oraz 18 placówek prowadzonych pod marką Gino Rossi.

Zobacz także

Sieć planuje także zmniejszyć powierzchnię 15 placówek do 500-800 metrów kwadratowych. Również w polskich sklepach do końca tego roku mają pojawić się kasy samoobsługowe. CCC stawia przede wszystkim na rozwój sprzedaży internetowej. 

Od listopada CCC ma testować wysyłki zamówień internetowych ze sklepów stacjonarnych. Business Insider Polska podał, że w trzecim kwartale tego roku sprzedaż e-commerce CCC wzrosła o 61 proc. do 570 mln zł. Ponadto od lipca do września grupa CCC straciła na poziomie netto 63,8 mln zł przy 32,7 mln zł straty rok temu w tym samym okresie.

Zobacz także

Branża handlowa jest nadal objęta rządowymi obostrzeniami podczas II fali pandemii koronawirusa. W sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych jednocześnie zakupy może robić 5 osób na jedną kasę fiskalną. Z kolei dla sklepów powyżej 100 mkw. powierzchni - 1 osoba na 15 mkw.  

RadioZET.pl/Business Insider Polska