Zamknij

CCC chce przejąć DeeZee, ale na razie będzie sprzedawać obuwie marki w swoich sklepach

Olga Papiernik
03.07.2018 13:22
CCC
fot. Michal Wozniak/East News

 CCC przejmie ponad 51% udziałów w DeeZee za 13 mln zł i zamierza stopniowo zwiększać swe udziały w spółce do 100% w ciągu 5 lat, poinformowała CCC.

"W ramach podpisanej umowy CCC zasili kapitałowo DeeZee kwotą 13 mln zł i w zamian obejmie ponad 51% udziałów w biznesie spółki. Jednocześnie strony ustaliły warunki dalszego stopniowego zwiększania udziałów CCC, potencjalnie aż do 100% w ciągu najbliższych 5 lat" - czytamy w komunikacie.

DeeZee działa na polskim internetowym rynku damskiego obuwia od 2005 roku DeeZee. Dzięki umowie DeeZee skorzysta m.in. ze wsparcia CCC, aby poszerzyć swój asortyment i przyśpieszyć wzrost swej sprzedaży.

- DeeZee dla nas to przede wszystkim jeszcze lepszy kontakt ze światem młodszego pokolenia klientek (wiek 15-24). Pozwoli nam skokowo zwiększyć zakres oferty w modnym produkcie skierowanym do tej grupy, a dodatkowo wzmacniamy nasze kanały online - powiedział prezes CCC Dariusz Miłek.

Zagłosuj

Czy kupujesz buty DeeZee?

Liczba głosów:

- Współpraca z liderem rynku obecnym w 22 krajach, jakim jest CCC, to dla nas szansa na dołączenie do najszybciej rozwijającej się grupy obuwniczej w Europie. Jestem pewna, że potrafimy ją dobrze wykorzystać. Widzimy wiele synergii w segmencie online wszystkich podmiotów Grupy CCC, a także na płaszczyźnie dostępności do produktu, logistyki oraz ekspansji marki DeeZee na rynki zagraniczne. Liczymy też na wzrost popularności marki DeeZee poprzez jej obecność w sieci sklepów stacjonarnych grupy CCC. Wszystkie te zmiany będą miały bezpośredni wpływ na zwiększenie zadowolenia naszych klientów, co jest najważniejsze i na czym zarówno nam jak i CCC bardzo zależy - powiedziała prezes DeeZee Dominika Żak.

DeeZee w 2017 osiągnęła 35 mln zł przychodów, w 100% z rynku polskiego, przy nieznacznej stracie netto na poziomie 880 tys. zł (dane nieaudytowane). Jednocześnie prawie całość przychodów pochodzi ze sprzedaży obuwia damskiego. Na koniec 2017 zatrudniała 50 pracowników i współpracowników, podano także.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

ISBnews/OP