Zamknij

Były szef CBA Paweł Wojtunik otworzył z żoną własną cukiernię

01.07.2019 11:41
Były szef CBA Paweł Wojtunik otworzył własną cukiernię w Warszawie
fot. Paweł Wojtunik/Facebook

Paweł Wojtunik, były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, otworzył własną cukiernię. Lokal „Dulcinelli” z wegańskimi słodkościami mieści się w warszawskim Natolinie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Od zawsze byliśmy z żoną urzędnikami a wczoraj staliśmy się cukiernikami” – napisał Wojtunik w niedzielę na Twitterze.

W swojej karierze pracował wcześniej w policji (od 1992 roku), jako szef Centralnego Biura Śledczego (2007-2009), a potem szef CBA (2009-2015). 

Stojąc na bramce będę pilnował, aby nie stosowano u nas dyskryminacji ani klauzuli sumienia. Zakupów i gościny nie odmówimy nikomu. Nawet ZZ (w domyśle Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości - przyp. red.)” – dodał Wojtunik.

Zobacz także

Cukiernia „Dulcinelli” mieści się w stołecznym Natolinie i oferuje „głównie wegańskie smakołyki”. 

Jak podał portal WP.pl, właścicielem lokalu jest żona byłego szefa CBA — Aneta. Wśród jej wspólników jest mołdawski biznesmen posiadający sieć kawiarni pod nazwą „Dulcinelli”. Firma działa w Mołdawii od 2005 roku.

Skąd kontakty Wojtunika z Mołdawią? Warto podkreślić, że w 2016 roku Wojtunik został doradcą wysokiego szczebla Unii Europejskiej premiera Mołdawii ds. korupcji.

Były szef CBA bezskutecznie ubiegał się o mandat europosła w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startował z list Koalicji Europejskiej.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl