Zamknij

Buty z ananasa i kaktusa, czyli wegańska moda z Polski

10.02.2020 08:11
Buty z ananasa i kaktusa
fot. Shutterstock/Dean Drobot (ilustracyjne)

Alternatywa dla skóry naturalnej? Włókna ananasa. BOHEMA Clothing to polska firma, która postawiła na wegańską modę. Oferuje m.in. obuwie z ananasa i kaktusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

To pierwsza polska marka, która własnoręcznie tworzy buty z ananasa – czytamy w komunikacie firmy. BOHEMA Clothing w myśl idei #crueltyfreefashion stawia na modę wegańską, „wolną od okrucieństwa”.

Zobacz także

Czym zastąpić naturalną skórę w dobrej jakości butach? Bohema Clothing w produkcji  wykorzystuje fusy, ziarna kawy, przetworzone butelki PET, czy po prostu owoce, jak np. ananas. Firma oferuje buty z tzw. pinatexu, czyli skóry ananasa. Produkcje też buty wytwarzane ze skóry kaktusa. Jak wskazuje sklep, dzięki wysokiej odporności i trwałości ten wegański produkt może zastąpić skóry zwierząt i innych materiałów syntetycznych, które nie są tak przyjazne dla środowiska.

 - BOHEMA to pierwsza polska marka, która oferuje w 100 procentach wegańskie buty ze skóry ananasa w dodatku wykonane ręcznie. Ale jak wiadomo apatyt rośnie w miarę jedzenia. Sprawdzamy już nowe roślinne patenty na „skórę”, których jeszcze nie możemy zdradzić– mówi Sebastian Szypuła projektant i założyciel marki.

Zobacz także

Projektant zaznacza w komunikacie, że w planach spółki są bluzy z polskiej bawełny i szpilki z ananasa.

Ile kosztują buty z ananasa? Cena botków nie spada poniżej 500 złotych, zaś czółenka i półbuty kupimy od 300 złotych.

Pinatex to materiał ze skóry ananasa. Do wytworzenia jednego metra kwadratowego Pinatexu potrzeba 480 liści ananasa.

Zobacz także

RadioZET.pl/bohemaclothing.com