Zamknij

Bramka SMS i MMS zostanie wyłączona w Orange i Plus

24.01.2020 07:48
Bramka SMS i MMS zostanie wyłączona w Orange i Plus
fot. Free-Photos/Pixabay (ilustracyjne)

Bramki SMS i MMS zostaną wyłączone przez sieci Orange i Plus. Operatorzy komórkowi tłumaczą, że niegdyś bardzo popularna funkcja obecnie jest coraz rzadziej używana.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal TV24BiS.pl, klienci największych teleoperatorów wkrótce stracą możliwość korzystania z bramek SMS i MMS.

Pozwalają one na wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych oraz obrazkowych z internetu na telefon. Przed laty klienci chętnie z nich korzystali, unikając w ten sposób wysokich opłat za wysyłanie wiadomości z komórki na komórkę. 

Orange zrezygnuje z bramek 1 lutego 2020 roku.

Zobacz także

- Zamknięcie internetowej bramki SMS/MMS to decyzja biznesowa i wynika m.in. ze spadającego zainteresowania usługą. To efekt upowszechnienia się smartfonów i ofert "no limit", w których wiele usług klienci otrzymują w ramach abonamentu - przekazał Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange cytowany przez portal.

W najbliższym czasie bramkę SMS i MMS wyłączy również Plus.

- Obecnie praktycznie wszyscy klienci korzystają z nielimitowanych SMS-ów wliczonych w cenę abonamentu lub doładowania, a masowo używają również mediów społecznościowych oraz innych komunikatorów. Dlatego planujemy zamknięcie tej usługi, choć decyzja o terminie jej wyłączenia jeszcze nie zapadła - wskazał Arkadiusz Majewski z Plusa, w wypowiedzi dla TVN24BiS.pl.

Zobacz także

Z kolei od 13 stycznia wyłączono numery SMS Premium, umożliwiające zasilenia konta punktowego w usłudze Bramka SMS. Zgromadzone punkty klienci Plus mogą wykorzystać do momentu wyłączenia usługi bramki.

Wcześniej bramkę SMS i MMS wyłączył operator Play. Nie wiadomo, kiedy na podobny ruch zdecyduje się T-Mobile. 

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24BiS.pl