Zamknij

Bracia Sekielscy zebrali ponad pół miliona złotych na film o SKOK-ach

13.07.2019 15:35
Bracia Sekielscy. Film o SKOK-ach. Zebrano już ponad 500 tys. złotych
fot. Piotr Molecki/East News (ilustracyjne)

Bracia Sekielscy, którzy w maju opublikowali swój film dokumentalny o pedofilii w Kościele w Polsce, zebrali ponad pół miliona złotych na kolejny film. Zdjęcia do produkcji o kulisach afery wokół SKOK-ów mają rozpocząć się jesienią.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, Tomasz i Marek Sekielscy zebrali w portalu Patronite.pl ponad 505 tys. złotych na film dokumentalny o kulisach afery wokół SKOK-ów. Aby produkcja mogła ruszyć, potrzeba 550 tys. zł.

- Praca nad tym filmem wciąż trwa, ale zdjęcia ruszą jesienią. Brakuje nam jeszcze około 45 tysięcy złotych - powiedział Marek Sekielski, producent filmu „Tylko nie mów nikomu”, cytowany przez portal.

Zobacz także

Dodał, że ostatnie pieniądze zebrane na film zostaną przeznaczone na postprodukcję i promocję dokumentu o SKOK-ach.

"Koniec wieńczy dzieło. Zebrany materiał trzeba przejrzeć i "złożyć" z niego ciekawą opowieść. To praca na wiele tygodni. Zebrana kwota zapewni nam współpracę doskonałych specjalistów od montażu video, dźwięku, grafiki, koloryzacji obrazu a także twórców muzyki" - napisali na stronie zbiórki bracia Sekielscy.

Dziennikarz i producent zapowiedzieli, że powstanie również druga część filmu o pedofilii w Kościele. Pierwsza "Tylko nie mów nikomu" w ciągu dwóch miesięcy zanotowała ponad 22,5 miliona wyświetleń na YouTube. Zbiórka na kontynuację dokumentu ma ruszyć po premierze filmu o SKOK-ach.

Bracia Sekielscy i miliony odsłon filmu o pedofilii w Kościele

Najnowszy film braci Sekielskich ma opowiadać m.in. o Społecznej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej (SKOK) Wołomin. Sąd ogłosił jego upadłość w lutym 2015 roku, kiedy już trwały postępowania prokuratorskie w sprawie zarzutów m.in. o wyłudzenia pieniędzy przez właścicieli SKOK-u.

- To największa afera finansowa ostatnich lat, do tej pory kosztowała nas ponad 4 miliardy 300 milionów złotych. W tle pojawiają się znani politycy, celebryci, mafia, służby specjalne i dziennikarze - tak sprawę opisywał Tomasz Sekielski.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl