Oceń
Bon turystyczny, czyli nowe wsparcie dla rodzin z dziećmi i branży turystycznej działa od 1 sierpnia 2020 roku. ZUS podsumowuje pierwsze, niecałe dwa tygodnie funkcjonowania nowego 500 plus.
500 plus na wakacje to nowy program Prawa i Sprawiedliwości, którego celem jest ratowanie pogrążonej w koronakryzysie branży turystycznej i wsparcie rodzin z dziećmi. Na każde dziecko przysługuje bon turystyczny w kwocie 500 złotych, którym można zapłacić za hotel lub kolonię dla dziecka.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumowuje pierwsze dwa tygodnie nowego programu i informuje, że na konta przedsiębiorców wpłynęło 23 mln złotych z urzędu.
Bon turystyczny. Jak to działa?
Rodziny z dziećmi otrzymają specjalne bony turystyczne, którymi płacić będą w hotelach i innych krajowych obiektach turystycznych. Na dziecko przysługuje bon w kwocie 500 złotych, zaś na niepełnosprawne dziecko – bon w podwójnej wysokości. Wakacyjne 500 plus dotyczy też dzieci, których rodzice mieszkają poza granicami Polski.
Przedsiębiorca wpisany na listę Polskiej Organizacji Turystycznej może przyjąć płatność w firmie bonu. ZUS z kolei przeleje na konto takiej firmy – hotelu lub pensjonatu – należne pieniądze w terminie do 14 dni od realizacji płatności bonem. Do tej pory ZUS zwrócił przedsiębiorcom 23 mln złotych.
500 plus na wakacje. Pierwsze przelewy w ramach bonu na kontach przedsiębiorców
ZUS poinformował o wypłacie pieniędzy w ramach bonu turystycznego dla 6 tysięcy podmiotów. Wypłacono im łącznie 23 mln złotych.
Odpowiadamy za realizację płatności bonem na rzecz przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego. W środę przelaliśmy pierwszą transzę środków. Do 5800 podmiotów trafiło łącznie około 23 miliony złotych. Niektóre duże ośrodki otrzymały kwoty o wartości ponad 500 tysięcy złotych
ZUS przypomniał, że beneficjenci nowego 500 plus mogą płacić bonem do końca marca 2022 roku.
RadioZET.pl/mat.pras
Oceń artykuł
