Zamknij

Bon turystyczny. Rząd: 715 milionów złotych trafiło do rodzin

28.08.2020 18:46
Bon turystyczny. Nowe dane resortu rozwoju
fot. Africa Studio/shutterstock (ilustracyjne)

Polacy aktywowali już prawie milion wakacyjnych bonów. Ministerstwo Rozwoju podsumowuje program Polski Bon Turystyczny.

500 plus na wakacje aktywowano już 834 tys. razy – poinformował resort rozwoju. Kwota, która w formie bonu turystycznego trafiła do Polaków przekroczyła 715 milionów złotych.

Bon turystyczny to najnowszy program Prawa i Sprawiedliwości, który wystartował 1 sierpnia bieżącego roku. Celem jest wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi i ratunek dla pogrążonej w koronakryzysie branży turystycznej.

Wakacyjne 500 plus. 715 mln złotych trafiło do rodzin

715 milionów złotych to wartość 834 tys. bonów turystycznych przekazanych polskim rodzinom - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.

- Polskie rodziny otrzymały już 715 milionów złotych w postaci bonów turystycznych, które będą mogły przeznaczyć na wypoczynek w kraju aż do marca 2022 roku - czytamy na Twitterze resortu rozwoju.

Beneficjenci bonu mogą płacić nim m.in. za hotele, kolonie dla dzieci czy atrakcje turystyczne. Wyszukiwarka obiektów, w których można płacić za pośrednictwem wakacyjnego 500 plus znajduje się na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/

Zobacz także

Jak aktywować bon turystyczny?

Rodzice, którzy wcześniej wnioskowali o 500 plus, powinni założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Można go założyć przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po wejściu na PUE rodzice aktywują bon i otrzymają kod. Sam proces płatności odbywa się poprzez przekazanie numeru bonu podmiotowi oraz za pomocą dwóch kodów potwierdzających zakup w momencie płatności za usługę.

Bon będzie można zrealizować do końca marca 2022 roku.

RadioZET.pl/PAP