Zamknij

500 plus na wakacje. ZUS: ponad milion aktywowanych bonów

29.09.2020 16:31
Bon turystyczny. Polacy aktywowali ponad milion bonów
fot. ARIMAG/shutterstock (ilustracyjne)

Bon turystyczny to nie tylko wsparcie dla rodzin z dziećmi, ale i dla branży turystycznej. Beneficjenci wakacyjnego 500 plus zostawili w hotelach i obiektach turystycznych już ponad 213 milionów złotych.

  • Bon turystyczny aktywowano ponad milion razy
  • Beneficjenci wakacyjnego 500 plus wykorzystali łącznie 298 tysięcy bonów
  • Do przedsiębiorców z branży turystycznej wpłynęło 213 milionów złotych

Bon turystyczny. Branża bogatsza o miliony złotych

Bon turystyczny to najnowszy program Prawa i Sprawiedliwości. Rodziny z dziećmi mogą liczyć na wakacyjny voucher na kwotę 500 złotych, a pogrążona w kryzysie krajowa branża turystyczna – na większy popyt na usługi.

Zobacz także

Wakacyjne 500 plus obowiązuje od 1 sierpnia 2020 roku. Pieniądze w ramach bonu będzie można wydać do końca marca 2022 roku. ZUS podsumowuje, ile pieniędzy wydano po dwóch miesiącach funkcjonowania nowego programu.

Zgodnie z szacunkami Zakładu rodziny z dziećmi zostawiły w hotelach i pensjonatach ponad 213 mln złotych. Aktywowano łącznie ponad milion bonów z czego dokonano prawie 300 tysięcy transakcji.

Prowadzisz firmę? Sprawdź, jak działa wakacyjne 500 plus

Lista podmiotów biorących udział w programie nadal jest otwarta, mogą przystąpić do niego wszyscy przedsiębiorcy lub organizacje pożytku publicznego, które realizują usługi hotelarskie lub turystyczne w Polsce.

Zobacz także

Przedsiębiorca wpisany na listę Polskiej Organizacji Turystycznej może przyjąć płatność w firmie bonu. ZUS z kolei przeleje na konto takiej firmy – hotelu lub pensjonatu – należne pieniądze w terminie do 14 dni od realizacji płatności bonem.

RadioZET.pl